20.000 TL telefon önerisi

22 ve 23 FE arasında seçim nasıl olmalı peki?
S22'nin pil performansı ve termal başarımı çok zayıf, S23 FE'nin ise çok daha iyi bir termal başarımı var ve pili bir nebze daha iyi. Kamera tarafında ise, main sensörde ismi farklı olan fakat birebir aynı olan sensörler barındırıyorlar, yardımcı sensörlerde ise S22 üstün, S23 FE'nin telephotosunda S20 FE telephotosu var. Premium deneyim noktasında ise S22 çok daha üstün, S23 FE dediğimiz modelin kasası A54 ile çok benzer. Bunların yanı sıra, S22 6.1'' boyutu ile küçük, S23 FE ise 6.4'' ile bayağı hissedilir şekilde daha büyük, belki de eleyici nokta bu.

Ben S22 alırdım, %0'dan, %80'e, 40 dakika civarında dolduruyor zaten.

Alabiliyorsan bir şekilde iPhone al alamıyorsan 23 FE al diğer Android markalarına bulaşma, ancak tekrar söylüyorum kesinlikle bütçeni bir şekilde ayarlayabilirsen IPhone'dan vazgeçme.

Bu milletteki marka algısı ve Android'de Samsung'tan başka cihaz kullanılmaz düşüncesi çok boş, saçma ve temelsiz bir algıdan ibaret.

Sebep söyler misiniz? Neden daha iyiler sizce?
İphone 12 mini 2020'de, S22 2022 yılında çıktı. S22 2 yıl daha yeni bir cihaz. İphone 12 mininin güncelleme desteği 2025'de bitiyor, S22'nin ise 2026 yılında bitiyor. Çok detaylı bende bilmesem de kullanım olarak düşün. İphone modellerinde ses zilini bile dolarla alıyorsun. Kuzenim 1 dolar vermiş sadece zil sesi için. Apple store'da her uygulama yok, olsa da paralı.. Günlük kullanımda rahat edilecek bir telefon olduğunu düşünmüyorum iphone modellerinin.

Bu milletteki marka algısı ve Android'de Samsung'tan başka cihaz kullanılmaz düşüncesi çok boş, saçma ve temelsiz bir algıdan ibaret.

Ne kullanılır beni aydınlatır mısın? Xiaomi falan diyeceksen sakın deme MIUI'ın rezilliğini çok iyi biliyorum şu ana kadar kullandığım bütün Android cihazları ROM yükleyerek kullandım Samsung hariç veya Tecno Huawei gibi markaları mı söyleyeceksin bug dolu yazılımlar... Allah korusun...

Ne kullanılır beni aydınlatır mısın? Xiaomi falan diyeceksen sakın deme MIUI'ın rezilliğini çok iyi biliyorum şu ana kadar kullandığım bütün Android cihazları ROM yükleyerek kullandım Samsung hariç veya Tecno Huawei gibi markaları mı söyleyeceksin bug dolu yazılımlar... Allah korusun...
Tecno'nun arayüzü pek bilinmiyor ancak Huawei, Xiaomi, Realme gibi firmaların arayüzünde herhangi bir sorun yok, özellikle Xiaomi son 2 yılda kendini çok iyi toparladı. Tabii One UI kadar iyi değiller, bu aksinin iddia edilemeyeceği, nesnel bir gerçek (oyuncu olup input lagdan dolayı MIUI tercihi istisna.)

Tecno'nun arayüzü pek bilinmiyor ancak Huawei, Xiaomi, Realme gibi firmaların arayüzünde herhangi bir sorun yok, özellikle Xiaomi son 2 yılda kendini çok iyi toparladı. Tabii One UI kadar iyi değiller, bu aksinin iddia edilemeyeceği, nesnel bir gerçek (oyuncu olup input lagdan dolayı MIUI tercihi istisna.)

Huawei hariç Xiaomi ve Realme kullandım hele ki Xiaomi rezalet durumda HyperOS'i getirdi Xiaomi biraz daha toparlanmış duruyor ancak henüz test edemedim MIUI 11 mesela 12'ye göre daha sorunsuzdu artık o kadar kötüye gitti ki MIUI önce bildirim panelini kasıyor diye gri yaptılar (hatrı sayılır düzgün cihazlarda bile) daha sonrasında uygulama simgelerindeki animasyonları kaldırdılar çünkü çok şikayet aldı Realme bir nebze daha iyi ama onda da uygulamalar arasında geçişlerde buglar oluyor beyaz ekran geliyor anlık vs veya bir uygulamaya girince bildirim panelini kaydırınca iconlar gecikiyor falan bu tarz buglar gördükçe insan soğuyor cihazdan Huawei'ye gelecek olursak dediğim gibi kullanmadım, kullananlardan bug olduğunu söyleyenleri duydum ancak bir tek bana mı Huawei'nin yazılımı çok çirkin geliyor anlamış değilim, bütün bu cihazları AOSP ROM'lar gibi ROM'lar yükleyerek kullandım çok daha iyi oluyor ama One UI da buna gerek yok o yüzden stabil bir Android demek Samsung demek. Şu an iOS kullanıyorum yıllarca F/P'dan dolayı Android tercih ettim ve savundum ama ekosistem olarak ve en ama en önemlisi yazılım olarak stabilizasyon olarak bambaşkaymış.

Yeni konular

Geri
Yukarı