20.000 TL ve üzeri dizüstü oyuncu bilgisayarı tavsiyesi

Bütçe
22500
Herkese merhaba,
İlk defa oyuncu bilgisayarı alacağım. Yaklaşık 22-23 bin fiyatında fiyat performans ürünü olan bir dizüstü oyuncu bilgisayarı arıyorum. Alacağım bilgisayara ek olarak 1 TB SSD taktırmayı da düşünüyorum. Gözüme Monster Tulpar T5 v20.3'ü kestirmiştim ama birkaç gün önce fiyatı 22499 TL'den 23499 TL'ye yükseldi. GameGaraj'ın ve Excalibur'un ürünlerine de baktım ama onlar Monster'a göre epey pahalıydı. Aslında Monster Abra A5 modelinden bir bilgisayar almak istiyordum ama onlarda RTX 3050 Ti ekran kartı bulunuyor ve almışken bir tık daha iyisini almak istiyorum. Bu yüzden RTX 3060 ekran kartı bulunan, 11. nesil i7 işlemcili, 2x8 GB RAM'i olan bir oyuncu bilgisayarı önerebilir misiniz? Technopat sorularında ASUS veya Lenovo marka önerildiğini de gördüm ama onların modelleri hakkında pek bilgi sahibi değilim. Bütçeme uygun olursa onlardan da almayı düşünürüm.
Dediğiniz ürün bu gibi mi acaba? Nedense Monster Trendyol üzerinden kendi sitesine göre daha uyguna satıyor

Dediğiniz ürün bu gibi mi acaba? Nedense Monster Trendyol üzerinden kendi sitesine göre daha uyguna satıyor
Sanırsam o laptop. Monster kendi sitesinde 1000TL farkla satıyor.

Dediğiniz ürün bu gibi mi acaba? Nedense Monster Trendyol üzerinden kendi sitesine göre daha uyguna satıyor.

Evet bu. Kusura bakmayın link koymayı unutmuşum.

Dostum bende sana Ideapad 3 öneririm benim önerdiğim PC fiyatı 32K olmuş dün 17k idi.🤔

Asus TUF DASH F15 FX516PM-AZ003 i7-11370H 16 GB 1 TB SSD RTX3060 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Maalesef haklısın Trendyol'da 32K olmuş hatta şimdi baktığıma göre stokları tükenmiş. Ama Teknosa da şu an 25k.

Rica ederim. Lenovo ıdepad 3'ü de tercih edebilirsiniz Ege'nin dediği gibi +8 RAM ilavesi ile. Şimdi indirim beklerken kurdan zam yerse cihaz ben mahcup olurum.

Mahcup olacak bir şey yok. Burada bana bilgisayar tavsiyesi veriyorsunuz. Çok teşekkür ederim. Ama haklısınız kur yerinde durmuyor. Bayram bittikten sonra en kısa zamanda bilgisayarı almak istiyorum.

Sanırım kararımı verdim. Attığınız Lenovo ve ASUS marka bilgisayarlarda aradığım özellikler var. Benimle o ikisini paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum. Ama ben Monster Tulpar T5 v20.3'ü alacağım. Bütün bilgisayarların çoğu özelliği aynı ama işlemcisi en iyi olan Monster'ın bilgisayarı. Aşağıdaki linklerden işlemcilerin birbirleriyle karşılaştırmasını görebilirsiniz. Versus sitesine göre Monster'ın işlemcisinin puanı ASUS'un işlemcisinden 7 puan, Lenovo'nun işlemcisinden 10 puan fazla. Bana karar vermemde yardımcı olan herkese teşekkürler.

Lenovo-AMD Ryzen 5 işlemci.
ASUS-Intel Core i7-11370h işlemci.
Monster-Intel Core i7-11800h işlemci.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı