20.000 TL'ye 4K monitör önerisi

Pyontre Vimtic

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. İşimde kullanabilmek adına 20.000 TL civarında bir monitör arayışındayım. Ekran boyutu olarak 32 inç bir monitör düşünüyorum. Monitör, Macbook Pro M1'e bağlı şekilde çalışacak ve tek ekran olarak kullanacağım. Şimdiye kadar 2 farklı model oldukça hoşuma gitti.

Dell G3223Q 32″

LG 32UN88AP-W

İşim yazılım ile ilgili. Haftada birkaç saat konsol ile oynadığım oluyor fakat oyun kesinlikle ikinci planda. En büyük önceliğim gözlerimi yormayacak, yazıların çok rahat okunabildiği, ergonomisi yüksek bir monitör almak. Dell G3223Q, forumda da oldukça tavsiye edilen bir monitör fakat rtings sitesindeki incelemede yerel karartmasının oldukça kötü olduğu yazıyor. Bu büyük bir eksi midir benim kullanım amacım için bilmediğimden dolayı biraz kararsız kalmış durumdayım. LG ile arasındaki fiyat farkına değer mi? LG modelinin karşılaştırabileceğim bir rtings incelemesini bulamadığım ve monitör terimleri hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığım için düşünceleriniz benim için çok değerli olacaktır.

Belirttiklerim dışında farklı ürünlere de fikir olarak açığım. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Merhaba. İşimde kullanabilmek adına 20.000 TL civarında bir monitör arayışındayım. Ekran boyutu olarak 32 inç bir monitör düşünüyorum. Monitör, MacBook Pro M1'e bağlı şekilde çalışacak ve tek ekran olarak kullanacağım. Şimdiye kadar 2 farklı model oldukça hoşuma gitti.

Dell G3223Q 32″

LG 32UN88AP-W

İşim yazılım ile ilgili. Haftada birkaç saat konsol ile oynadığım oluyor fakat oyun kesinlikle ikinci planda. En büyük önceliğim gözlerimi yormayacak, yazıların çok rahat okunabildiği, ergonomisi yüksek bir monitör almak. Dell G3223Q, forumda da oldukça tavsiye edilen bir monitör fakat rtings sitesindeki incelemede yerel karartmasının oldukça kötü olduğu yazıyor. Bu büyük bir eksi midir benim kullanım amacım için bilmediğimden dolayı biraz kararsız kalmış durumdayım. LG ile arasındaki fiyat farkına değer mi? LG modelinin karşılaştırabileceğim bir rtings incelemesini bulamadığım ve monitör terimleri hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığım için düşünceleriniz benim için çok değerli olacaktır.

Belirttiklerim dışında farklı ürünlere de fikir olarak açığım. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

20k ya monitor nerede? 5 6K hadi olmadi 10k en fazla

VA monitörler bildiğim kadarıyla metinleri aşağı doğru kaydırırken kararma yapıyor. Özellike siyah arka planda beyaz yazı olduğunda. Ben de kod editörümü bu şekilde kullanıyorum. IPS paneller bu sebeple tercih sebebim olacaktır.

Dostum dalgamı geçiyorsun attığın monitör 6K'lık bir monitör taş çatlasın 8K gitmişsin ilk bulduğun monitörü atmışsın hadi iyi olsa içim yanmayacak VA panel ghosting canavarı aşırı kalitesiz bir model ayrıca 2K bir model arkadaş 4K istemiş lütfen bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın.

VA monitörler bildiğim kadarıyla metinleri aşağı doğru kaydırırken kararma yapıyor. Özellike siyah arka planda beyaz yazı olduğunda. Ben de kod editörümü bu şekilde kullanıyorum. IPS paneller bu sebeple tercih sebebim olacaktır.

Kac Hz ve ne iş için alacaksın aga?

Merhaba. İşimde kullanabilmek adına 20.000 TL civarında bir monitör arayışındayım. Ekran boyutu olarak 32 inç bir monitör düşünüyorum. Monitör, MacBook Pro m1'e bağlı şekilde çalışacak ve tek ekran olarak kullanacağım. Şimdiye kadar 2 farklı model oldukça hoşuma gitti.

Dell G3223Q 32″

LG 32UN88AP-W

Aga dedigin isler icin 6-10k arasi monitor yeterli olacaktir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı