20.000 TL'ye kadar otomobil tavsiyesi

canım arkadaşım şu insanların hevesini kırmayın adam almak zorundayım yazmış daha ne yazsın
Her zaman böyle diyorlar zaten. :D Karanlığa küfür edeceğine bir mumda sen yak. Bana kalırsa da 15 bin lira bandında temizinden Broadway falan bakılabilir. Kalan para kenarda masraflarına tutarsın. Elin sıkışmaz.

Corollanın efsane kasa dedikleri çok tutulan bir model neden böyle dediniz anlamadım. Evet piyasa yükseldi 3 lira olan araçlar 5 lira oldu ama bir çok Corolla sürdüm neredeyse bir çok yeni model arabanın rahatlığını veriyor bana göre belki geçiyordur da.
Zamanında efsane olmasının sebebi ucuz ve motorunun sağlam olmasıydı. Şahin alacağına 2 3 koyup Corolla almak daha mantıklıydı. Şimdi o zamanki ününü yiyorlar. O zamanda iyi bir araba değildi artık hiç değil.
Allah Allah. 🤔 Ben 1995 1.6 XEi modelini kullanıyorum atik bir araba, yılan gibi kıvrılıyorum. Kasası konusunda rijit olmayabilir ama o kadar da dandik bir araba değil. 1995 yılına göre NCAP testinden 3 yıldız almış araba. Parasına göre önerdim zaten ister alsın ister almasın.
Hocam frenleri bile yeter almamak için. Tamam bu fiyat aralığında zaten iyi bir araba yok ama Crorollanın frenleri ayrı bir lanet. En ufak yüklemede kızaklamaya başlıyor kesinlikle kasayı durdurmaya yetmiyor. 90-100 ile traktöre çarptım bu kızaklama yüzünden. Yerde 150-200 metre fren izi vardı.

AL-sat yapmak mantıklı ama binmek için alacaksanız araba için en yanlış dönem. Fakat almadığınız her ayda giderek artan piyasa var. Karar vermek çok zor.

Valla hocam ben 10 yaşından beri sürekli kullanıyorum, kolay kolay arıza yaptığını görmedim baktıktan sonra. Hemde parası cebine kalır, satarken de pek uğraşmaz. :)
Öyle sorunsuz parçası tamiri ucuz araçlar ama büyük şehirde park etmek gerçekten zor oluyor. Bende 7 yaşında MF240S ile başladım. Şu an vitesini bilsem uçak uçururum :) Gerçekten full mekanik araçlar şoför olmayı öğretiyor.

Zamanında efsane olmasının sebebi ucuz ve motorunun sağlam olmasıydı. Şahin alacağına 2 3 koyup Corolla almak daha mantıklıydı. Şimdi o zamanki ününü yiyorlar. O zamanda iyi bir araba değildi artık hiç değil.

Hocam frenleri bile yeter almamak için. Tamam bu fiyat aralığında zaten iyi bir araba yok ama Crorollanın frenleri ayrı bir lanet. En ufak yüklemede kızaklamaya başlıyor kesinlikle kasayı durdurmaya yetmiyor. 90-100 ile traktöre çarptım bu kızaklama yüzünden. Yerde 150-200 metre fren izi vardı.
Orijinal parçalar tercih edilip fren ayarlarını iyi yaptırmak lazım. 👍 Caddeden eve doğru gelirken dolmuşçunun biri aniden önüme kırdı hemen pedallara bastım, hemen fazla fren mesafesi bırakmadan durdu.

Brodway, toros, tofaş 15 bin TL yi hak etmeyen arabalar benim gözümde ama siz bilirsiniz. Piyasa uçuk lakin sürekli sahibinden vs. sitelerinde gezerseniz gerçekten uyguna çok araba alınıyor. Buna çok şahit oldum hatta benim bir arkadaşım var tam bir kolik, sürekli alım satım yerlerinde gezer ve her zamanda uyguna araba bulmuştur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı