İlk araba tavsiyesi

Wenja35

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Öncelikle 18'ine yeni girdim ehliyet alacağım. Birkaç ay içerisinde kendime araba bakıyorum, çok bir bütçem yok. Başlangıç arabası için 500-600 bandında seri gide örneğin polo gti gibi arabalar bakıyorum. Atmosferik Turbo çok far etmez ama atmosferikse yüksek CC gerekir bu da bütçeyi zorlar. Ona göre yorumlarsanız çok sevinirim iyi akşamlar.

Her Türk gencinin ilk deneyimi tofaş olmalıdır…
Şaka bir yana, başlangıç olarak manuel öğrenmeniz daha faydalı olur bence, otomatik vites daha basit. Zordan başlamak daha iyi tecrübe olur diye düşünüyorum.

Bence güçlü araçlara yönelme ilk defa araç kullanacağın için araca hakim olamayabilirsin o yüzden daha düşük beygirli araçlara yönelmenin öneririm bir de ilk araban olacağı için bence çok boya takıntın olmasın aracın bir yerinin vurursun sürtersin en azından üzülmezsin ilk arabanı aldıktan tecrübe kazandıktan sonra ikinci araba olarak istediğin araca geçiş yaparsın.

Her Türk gencinin ilk deneyimi tofaş olmalıdır…
Şaka bir yana, başlangıç olarak manuel öğrenmeniz daha faydalı olur bence, otomatik vites daha basit. Zordan başlamak daha iyi tecrübe olur diye düşünüyorum.
Teşekkürler yorumun için ama biraz daha güncel bir model tercihimdir manuel kullanmayı biliyorum ehliyet yeni aldım sadece ☺️

Taklalı VW Scirocco.

Hasar kayıtlı olması benim adıma sorun değil ama babamla alacağım için o dert eder.

İlk araba olarak çok güçlü modeller alma bence. Aksine ekonomik modellere yönelmelisin bence.

Mesela ne olabilir Honda Civic 1.6 vtilara sardım bu ara ama çok eski bakımını baştan yapmak lazım.

Clio 1.2Turbo icon alın geçin. Performansı çok iyi, bakımı parçaları ucuzdur. Tecrübe kazanmak için gayet güzel.

Merhaba. Öncelikle 18'ine yeni girdim ehliyet alacağım. Birkaç ay içerisinde kendime araba bakıyorum, çok bir bütçem yok. Başlangıç arabası için 500-600 bandında seri gide örneğin polo gti gibi arabalar bakıyorum. Atmosferik Turbo çok far etmez ama atmosferikse yüksek CC gerekir bu da bütçeyi zorlar. Ona göre yorumlarsanız çok sevinirim iyi akşamlar.
106 GTİ

Geri
Yukarı