20.000TL hobi amaçlı fotoğraf makinesi önerisi

Handreann

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Nikon D3100.
Nikon D3500.
Canon EOS 2000D.
Canon 750D.
Canon 700D.
Hobi amaçlı makine alacağım çok bir bilgim yok. Bu makinelerden hangisi daha iyidir?
Ya da başka önerebilecekleriniz var mıdır? Bütçem 20 bin TL.
Bir de kameranın yanında ayrı lens geliyor mu ben mi almalıyım ya da yanında gelen hobi için yeteli midir?

Canon eos 250D var bende. Hobi amaçlı kullanıyorum. 18-55 Is stm kit lensli olanları var fiyatı 22bin civarı olması lazım. Tam bir başlangıç seviyesi makinadır. Makinanın incelemelerini youtubeden bakabilirsin

Canon EOS 250D var bende. Hobi amaçlı kullanıyorum. 18-55 ıs stm kit lensli olanları var fiyatı 22bin civarı olması lazım. Tam bir başlangıç seviyesi makinedır. Makinanın incelemelerini YouTube'dan bakabilirsin.

Bu fiyatta alırsam lens alamam lens olmadanda güzel çekebilir mi genelde gece ve manzara fotoğrafları çekeceğim çok az portre çekerim işimi görür mi?

Bu fiyatta alırsam lens alamam lens olmadanda güzel çekebilir mi genelde gece ve manzara fotoğrafları çekeceğim çok az portre çekerim işimi görür mi?
Hocam dediğim fiyatın içinde lens de var. Hatta aşağıya bir link bıraktım ordan bakabilirsin.

Ayrıyetten Youtube'den benimde fotoğrafçılık hakkında sıfırdan bilgi öğrendiğim 2 kanal var. Birisi ''Photosensia'' diğeri ise ''Ali Şenel'' dir. Mutlaka bu kanallardan fotoğrafçılığın temel özelliklerini öğrenmen gerek. Diyafram-iso-enstantane gibi pozlama üçlüsünün nasıl kullanılması gerektiği gibi bilgiler sana çok fayda katacaktır. Çok zor değil ama bilmen gereken ayarlar var. Edindiğin bilgiler ile istediğin her fotoğrafı doğru bir şekilde çekebilirsin

Hocam dediğim fiyatın içinde lens de var. Hatta aşağıya bir link bıraktım ordan bakabilirsin.

Ayrıyetten Youtube'den benimde fotoğrafçılık hakkında sıfırdan bilgi öğrendiğim 2 kanal var. Birisi ''Photosensia'' diğeri ise ''Ali Şenel'' dir. Mutlaka bu kanallardan fotoğrafçılığın temel özelliklerini öğrenmen gerek. Diyafram-iso-enstantane gibi pozlama üçlüsünün nasıl kullanılması gerektiği gibi bilgiler sana çok fayda katacaktır. Çok zor değil ama bilmen gereken ayarlar var. Edindiğin bilgiler ile istediğin her fotoğrafı doğru bir şekilde çekebilirsin
Benim başlangıç makinem Canon 600D 250D bence en ideali benim Başladım zamanlar 600D ve 650D yeni çıkmıştı.
1 sene bıraktım hobiyi genede arada bir kendinsi durur 10 yaşına bastı halen günümüzde güncel ve güzel fotoğraflar çeker beraber büyük kardeşim gibidir 😀

Hocam dediğim fiyatın içinde lens de var. Hatta aşağıya bir link bıraktım oradan bakabilirsin.

Ayrıyeten YouTube'dan benim de fotoğrafçılık hakkında sıfırdan bilgi öğrendiğim 2 kanal var. Birisi "photosensia" diğeri ise "Ali şenel"dir. Mutlaka bu kanallardan fotoğrafçılığın temel özelliklerini öğrenmen gerek. Diyafram-ISO-enstantane gibi pozlama üçlüsünün nasıl kullanılması gerektiği gibi bilgiler sana çok fayda katacaktır. Çok zor değil ama bilmen gereken ayarlar var. Edindiğin bilgiler ile istediğin her fotoğrafı doğru bir şekilde çekebilirsin.

O zaman senin dediğini almayı planlıyorum biraz baktım gayet güzel fotoğraflar çekiyor.
Önerilerin için teşekkürler.

Nikon D3100.
Nikon D3500.
Canon EOS 2000D.
Canon 750D.
Canon 700D.
Hobi amaçlı makine alacağım çok bir bilgim yok. Bu makinelerden hangisi daha iyidir?
Ya da başka önerebilecekleriniz var mıdır? Bütçem 20 bin TL.
Bir de kameranın yanında ayrı lens geliyor mu ben mi almalıyım ya da yanında gelen hobi için yeteli midir?

D3100 ve D3500'e bulaşmayın onun dışında 2000D çok amatör kalır 700D'yi saymıyacağım. 750D en mantıklı seçim olarak gider genel performans olarak en önde olan tek makine o sayılır. Onun dışında 20.000TL'yi sıfır makineye vereceğinizden emin misiniz? Çünkü tek lens ile biten bir olay değil sonradan çıkacak olan masrafa hazırlanmanız gerek. Bence 20.00TL'ye iyi bir set dizilir 2 elden. Hatta ideal oranda bir ff makine bile alabilirsiniz.

D3100 ve D3500'e bulaşmayın onun dışında 2000D çok amatör kalır 700D'yi saymıyacağım. 750D en mantıklı seçim olarak gider genel performans olarak en önde olan tek makine o sayılır. Onun dışında 20.000TL'yi sıfır makineye vereceğinizden emin misiniz? Çünkü tek lens ile biten bir olay değil sonradan çıkacak olan masrafa hazırlanmanız gerek. Bence 20.00TL'ye iyi bir set dizilir 2 elden. Hatta ideal oranda bir ff makine bile alabilirsiniz.

Normalde 250D alacaktım ama bütçemi 5 bin azaltmak zorunda kaldım.
2. el makine almakta istemiyorum ondan şu an 2000D bulduk en uygun ileriki zamanlarda lens almayı düşünüyorum.
Bu fiyata sizin önerebileceğiniz makine var mı?

Normalde 250D alacaktım ama bütçemi 5 bin azaltmak zorunda kaldım.
2. el makine almakta istemiyorum ondan şu an 2000D bulduk en uygun ileriki zamanlarda lens almayı düşünüyorum.
Bu fiyata sizin önerebileceğiniz makine var mı?

15.499TL'ye biraz daha iyi olan Nikon D5300 var, 2000D'ye göre güçlü 250D ye göre güçsüz bir makine. Genel performansı falan hoşnut aşırı ciddi bir şeyler beklemiyorsanız arkanıza bakmadan alabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı