20.000TL ile neler yapılabilir?

Series X + bilgisayar almak mantıklı olabilir.

PS5 özel oyunları kafamı karıştırıyor.
Amaçın oyun oynamak değil mi, render falan mı yapacaksın. Intel ile AMD arasında oyun oynarken bir fark olmayacaktır. Ayrıca 5600X malinada var, Dual fan olması sana bir zararı yok. 3 fanlı ile 50 derecede çalışmayacak sonuçta, aralarında 5 derece fark yaratır. Zaten bugün aldın aldın, yarın bu paraya sistemde alamayabilirsin. Gerek dolar kurunun yükselmesi gerekse ekran kartı stok sorunları.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum demek istediğim bu bütçeye bu sistemi mi alayım?

PS5 özel oyunları kafamı karıştırıyor.

Dostum demek istediğim bu bütçeye bu sistemi mi alayım?

Bu bütçelere alabileceğin en iyi sistem bunlar. Tek tek parçaları toplamaya çalışırsan daha fazla para ödemen gerekir. 3070 ekran kartları şuanda tek başına 12K civarında. Hazır bu şekilde sistemler kampanyalı bir şekilde uyguna geliyor.

Bence 5600x + 3070 makina gayet iyi. Ama Render yapmayacağım der isen.

Bu bütçelere alabileceğin en iyi sistem bunlar. Tek tek parçaları toplamaya çalışırsan daha fazla para ödemen gerekir. 3070 ekran kartları şu anda tek başına 12K civarında. Hazır bu şekilde sistemler kampanyalı bir şekilde uyguna geliyor.

Bence 5600X + 3070 makine gayet iyi. Ama render yapmayacağım der isen.

2K monitör klavye mouse dedin mi bütçeyi yine aşıyor.

2K monitör klavye mouse dedin mi bütçeyi yine aşıyor.

Rekabetçi oyun oynayacaksınız, Neden 2K, Rekabetci oyunlar en iyi perofrmans 1080p'de alırsınız. Full HD 165Hz Monitör işinizi fazlası ile görecektir. Ben sizin yerinizde olsam 3070 yerine 3060'lı makina alırım. Geri kalan bütçede cebimde kalır. Ama karar sizin tabiki.

Hocam 10 bine güzel PC al PS4 PS5 ile uğraşma oyun fiyatları uçmuş hadi PS4 aldın diyelim hangi oyunu oynaya bilecen 5 oyun alsan PS4 parasının toplamı oluyor zaten ama PC'de güzelce ister crack ister satın al ucuz çünkü.
Katılıyorum, yatır parayı pus bekle ileride alırsın şu an durum berbat ötesi.

Dolar 1ken de durum kötüydü ileride daha kötü olacak belki garantisi yok.

Hocam 10 bine güzel PC al PS4 PS5 ile uğraşma oyun fiyatları uçmuş hadi PS4 aldın diyelim hangi oyunu oynaya bilecen 5 oyun alsan PS4 parasının toplamı oluyor zaten ama PC'de güzelce ister crack ister satın al ucuz çünkü.

Şu an ekonomi ile alakası olmayan bir ekstra zam var ekran kartlarında, ileride çip krizi son bulur ve madencilik azalabilir bu sayede bu zamlarda gider. En azından bu kadar pahalı olmaz bence... Ayrıca parasını dolara yatırırsa ne gibi bir kayıp olacak? Dolar olduğu için değeri düşmeyecek ve o zaman istediği sistemi alabilir...

Rekabetçi oyun oynayacaksınız, neden 2K, rekabetci oyunlar en iyi perofrmans 1080P'de alırsınız. Full HD 165Hz monitör işinizi fazlası ile görecektir. Ben sizin yerinizde olsam 3070 yerine 3060'lı makine alırım. Geri kalan bütçede cebimde kalır. Ama karar sizin tabii ki.

Monitör olarak ekran 24 mü 27mi ekran boyutu olarak 1080p oynayacaksam.

10bine güzel PC var mı dostum?
Şu an ekonomi ile alakası olmayan bir ekstra zam var ekran kartlarında, ileride çip krizi son bulur ve madencilik azalabilir bu sayede bu zamlarda gider. En azından bu kadar pahalı olmaz bence... Ayrıca parasını dolara yatırırsa ne gibi bir kayıp olacak? Dolar olduğu için değeri düşmeyecek ve o zaman istediği sistemi alabilir...

Kayıp olmasından değilim beklemek istiyorum kafamı dağıtmak istiyorum dostum.

Hocam sen bilirsin, ben o parayı burada gereksiz yere harcamazdım. En azından hakkettiğinden fazla para ödeyerek sistem toplayacağıma, hakkettiği değerde güzel bir sistem toplar keyfime bakardım. Şimdi RTX 3070 Ti'ler bile 9000 TL'ye düşmüşken biraz sabreder ve daha iyilerini beklerdim. Tabii bu benim görüşüm.

Vallahi hocam ben 10bine laptop aldım kaldıramadıgı oyun yok sen PC toplucaksın tabii ekran kartı falan bulmak zor bir şekil bulursan güzel sistemin olur.

Haklısın.

Monitör olarak ekran 24 mü 27mi ekran boyutu olarak 1080p oynayacaksam.

24'inç daha iyi olacaktır. Aslında bu tamamen senin keyfine göre bir şey, ben 1080p 27 kullandım mesela. Pikseller daha fazla belli oluyordu ilk zamanlar. Aman zamanla alışınca göze batmıyor. 1080p 24 inç iyidir.

Lafın kısası tamamen senin keyfine bağlı, ben filmde izlerim, oyunda oynarım der isen ben olsam 27 alırdım. Ama bu benim büyük monitör isteğimle alakalı bir durum. 24'inç sevmiyorum ufak geliyor gözüme.

Yeni konular

Geri
Yukarı