20.000TL sistem önerisi

Emir Ali Görkem

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 20-21k arası bütçem var. AMD işlemci ve NVIDIA ekran kartı istiyorum. 2 gün önce Gaming gen TR'den baktığım 20klık sistemler bugün 2K zamlanınca GameGaraj bakayım dedim ve şu sistemi buldum. Hero 5A-RTX4060Ti - Game Garaj işlemciyi 5600X vs yapmayı düşündüm. Anakart ve RAM hakkında bilgim yok. Sistem parçalarından çok anlamıyorum ama 4060 Ti biraz olumlu anlamda dikkatimi çekti. Sizce sistem bu haliyle iyi mi? Ne gibi özelleştirmeler yapılabilir? Başka hazır sistem önerileriniz varsa yeni fikirlere de açığım. Kafama takılan bir konu da yukarıda verdiğim linkteki ekran kartları 2 fanlı. Isınma problemi vs olur mu? Teşekkürler.

Arkadaşlar 20-21k arası bütçem var. AMD işlemci ve NVIDIA ekran kartı istiyorum. 2 gün önce Gaming gen TR'den baktığım 20klık sistemler bugün 2K zamlanınca GameGaraj bakayım dedim ve şu sistemi buldum. Hero 5A-RTX4060Ti - Game Garaj işlemciyi 5600X vs yapmayı düşündüm. Anakart ve RAM hakkında bilgim yok. Sistem parçalarından çok anlamıyorum ama 4060 Ti biraz olumlu anlamda dikkatimi çekti. Sizce sistem bu haliyle iyi mi? Ne gibi özelleştirmeler yapılabilir? Başka hazır sistem önerileriniz varsa yeni fikirlere de açığım. Kafama takılan bir konu da yukarıda verdiğim linkteki ekran kartları 2 fanlı. Isınma problemi vs olur mu? Teşekkürler.

5600X yapmaya gerek yok. Bu güç kaynağına bu sistemi emanet etmezdim 283 TL daha ekleyip Frisby yapın Kasayı. Anakart güzel. SSD'yi 115 TL daha ekleyip Kingston yapın yeterli.

Peki ekran kartları arasındaki fark nedir? İlk 4 kart fiyat olarak bayağı yakınlar. Inn3D mi Palit mi tercih edilmeli?

INNO3D gayet yeterli Palit'ten daha iyi olduğu yerler var.

1686577233310.png

INNO3D'nin 671 TL eklenmiş versiyonu beyaz versiyonu gerek yok. Palit'in 671 TL eklenmiş versiyonu ise overclock lu versiyonu 2-3 FPS daha fazla verir bunları seçmek yerine 5600'e fan soğutma alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı