20-25 bin TL bütçe ile RTX 4060 hazır sistem alınır mı?

Daha fazla  
Merhaba. Yakın zamanda kendime hazır sistem almayı düşünüyorum. Birkaç tane buldum.
Sizce bunlardan herhangi biri alınır mı? Veya önerileriniz var mı? Bütçe 20-25k. Daha arttıramam çünkü monitör de alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Yakın zamanda kendime hazır sistem almayı düşünüyorum. Birkaç tane buldum.
Sizce bunlardan herhangi biri alınır mı? Veya önerileriniz var mı? Bütçe 20-25k. Daha arttıramam çünkü monitör de alacağım.

1. ve 2. iyi 1.deki işlemciyi 5600 yapın.

25k için en doğrusu bu.

25k için en doğrusu bu.

AM5 istersen konu başında atılan Dark 5A adlı sistemi al. Yoksa bende bunu öneririm.

Hocam laptop kullandığım için kasanın bazı yerlerinden anlamıyorum. AM5'ten kastığınız nedir? AM5 diğerlerine göre daha mı iyidir?

Yeni nesil soket. Daha çok teknoloji barındırıyor. Tavsiyem egenin attığı space 5A adlı sistemi alman olur.

Hocam laptop kullandığım için kasanın bazı yerlerinden anlamıyorum. AM5'ten kastığınız nedir? AM5 diğerlerine göre daha mı iyidir?
AM5 amd nin yeni nesil soketi yeni işlemciler takılabiliyor. Bu attığım sistemde işlemci r5 5600 ken bahsi geçen sistemde işlemci 7500F çok daha güçlü bir işlemci. Fakat ekran kartınız 4060 4060ti gibi düşük model ekran kartları olduğu için bu iki işlemci arasında neredeyse hiç bir fark hissetmeyeceksiniz (valorant türü işlemci bazlı oyunlar hariç). Bu yüzden ekran kartını 4060 dan 4060ti ye çıkarıp işlemciyi 5600 tutmak daha doğru.

Yeni konular

Geri
Yukarı