20-25 bin TL sistem önerisi

halil71

Kilopat
Arkadaşlar kolay gelsin.
Başlıkta da belirttiğim gibi 20-25 bin TL arasında bir sistem toplamak istiyorum. Aklımda bazı sorular ve sistemle ilgili istekler var onları aşağıda sıralayacağım. Şimdiden vakit ayırıp yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Sistemle ilgili isteklerim:
- Sadece oyun için kullanılacak.
- Monitör dahil olsun öyle 2K zorunluluğu yok ama olursa da iyi olur.
- İleride yükseltebileceğim bir sistem olsun.
- Hazır sistem de olur toplayan güvenilir sitelerden toplama da yaptırabilirim. Taksit imkanı olan yerler olursa çok iyi olur.

Sormak istediklerim:
- Yukarıda da belirttiğim gibi ileride yükseltebileceğim bir sistem olsun o yüzden ekran kartına çok yüklenmeyip ileride yükseltmemi kolaylaştıracak parçalara mı yükleneyim ( işlemci, anakart gibi, yanlış yorumluyor olabilirim)
- Ekran kartı Max 3060 olsa yeterli gibi öyle Ultra HD, 2K gibi takıntım yok. Oyunları donmadan kasmadan oynayayım yeterli, şimdilik!
- Intel mi almalıyım yoksa AMD mi?
Yardımcı olabilecek arkadaş yok mu?
Yardımcı olabilecek arkadaş yok mu?

Son düzenleme:
Bunu alıp kalan paraya öbür parçaları alabilirsiniz. 5600X 3090 bile besliyor doğru çözünürlükte.
6600 XT ise 3060 gücünde.

Parçaları tek tek almakta sıkıntı yok ama sistemi kendim toplayamam maalesef.
O fiyata daha iyileri vardır bence.

Bildiğin bir sitede varsa paylaşabilir misin?

Yakında bir bilgisayarcıya götürebilirsiniz. Veya YouTube'dan izleyerekde kolayca halledebilirsiniz.
Bunu alıp kalan paraya öbür parçaları alabilirsiniz. 5600X 3090 bile besliyor doğru çözünürlükte.
6600 XT ise 3060 gücünde.

Bu sistemin ekran kartını RX 6700 XT yapıp alabilirsiniz. Veya arkadaşın attığında oldukça iyi.

Bu sistemin ekran kartını RX 6700 XT yapıp alabilirsiniz. Veya arkadaşın attığında oldukça iyi.

Arkadaşın attığı sistemi topladığımda ileride 3090'a yükseltebilir miyim? Anakart veya işlemci ne kadarlık bir yükseltmeye izin verebilir? Çok anlamadığım için soruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı