20-25 bin TL'ye sistem toplama

Bütçe
20-25k TL

JLannister

Centipat
Daha fazla  
Bütçe başlıktaki gibi. Hemen almayacağım ön araştırma yapıyorum. Önerilere açığım bir de sormak istediğim mesela bir sistem toplarken her parçanın mı kaliteli olmasına özen gösterelim ya da işlemci ve ekran kartına mı yüklenelim ne düşünüyorsunuz? Mesela PSU markamız ucuz bir şey olsun ama ekran kartı işlemciden kısmayalım gibi aynı şekilde SSD markası falan da dahil. Şimdiden teşekkür ederim cevaplayanlara.

Bütçe başlıktaki gibi. Hemen almayacağım ön araştırma yapıyorum. Önerilere açığım bir de sormak istediğim mesela bir sistem toplarken her parçanın mı kaliteli olmasına özen gösterelim ya da işlemci ve ekran kartına mı yüklenelim ne düşünüyorsunuz? Mesela PSU markamız ucuz bir şey olsun ama ekran kartı işlemciden kısmayalım gibi aynı şekilde SSD markası falan da dahil. Şimdiden teşekkür ederim cevaplayanlara.
Sorduğunuz soru için : Ekran kartı vs. olduğu kadar PSU ve kasa da önemli,kasa çok ısınırsa mazallah ekran kartı ve işlemciniz patlayabilir.

Sistemi ben topladım,20K'ya yakın geliyor.

Artan bütçeyle işlemci veya anakarta upgrade yapabilirsin.
Alınabilir sistem ancak 6700XT ile 3070Ti arasında 2-3 FPS fark var,teknolojiler için 3K farka değer mi bilemedim.

Hocam eğlencesine de olsa yayın yapmayı düşünüyorum profesyonel değil bu sistemler yeter mi özellikle Valorant 1080p 165 Hz için?

12400F darboğaz yapar mı hocam 3070 Ti ile?

Sorduğunuz soru için: Ekran kartı vs. olduğu kadar PSU ve kasa da önemli, kasa çok ısınırsa mazallah ekran kartı ve işlemciniz patlayabilir.

Sistemi ben topladım, 20K'ya yakın geliyor.

Hocam bu sistemde PSU yok sanırım bir de XFX ekran kartı güvenilir mi marka olarak? İşlemci ile anakart da uyumsuz gibi görünüyor. AM4 anakart var hocam.

Bu sistem ucuz bayağı nedeni ne hocam şüphelendim görünce :D?
Bir de bu işlemcileri stok soğutucu soğutamıyor diyorlar soğutucu almak gerekiyor mu sıvı veya hava?

Son düzenleme:
Hocam bu sistemde PSU yok sanırım bir de XFX ekran kartı güvenilir mi marka olarak? İşlemci ile anakart da uyumsuz gibi görünüyor. AM4 anakart var hocam.

Bir de bu işlemcileri stok soğutucu soğutamıyor diyorlar soğutucu almak gerekiyor mu sıvı veya hava?

Ya hiç kar etmiyolardır ya da zarar ediyorlardır. Bu tarz siteler genelde bilinçsiz tüketiciye fahiş fiyattan dandik sistem satar. Bu tarz sistemlerle de reklamlarını yaparlar. Bir de toptan kartları ithal edince ucuza da getirmiş olabilirler.
Güvenilirlik konusunda çok bir şikayet duymadım. Forumda sürekli önerilen bir sistem, dolandırıcı filan değiller yani.
İşlemci soğutucu almak iyi olur. ID-Cooling SE-224XT kule tipi soğutucu alabilirsin. Ben kullanıyorum 15-20 derecelik bir düşüş oldu. Fan sesi biraz arttı ama haberin olsun. Arctic Freezer e-Sports modeli var çift fanlı onu da düşünebilirsin. Muhtemelen çift fanlı olduğu için yüksek RPM'de çalışmak zorunda olmadığından dolayı daha sessiz olacaktır

Ya hiç kar etmiyolardır ya da zarar ediyorlardır. Bu tarz siteler genelde bilinçsiz tüketiciye fahiş fiyattan dandik sistem satar. Bu tarz sistemlerle de reklamlarını yaparlar. Bir de toptan kartları ithal edince ucuza da getirmiş olabilirler.
Güvenilirlik konusunda çok bir şikayet duymadım. Forumda sürekli önerilen bir sistem, dolandırıcı filan değiller yani.
İşlemci soğutucu almak iyi olur. ID-Cooling SE-224XT kule tipi soğutucu alabilirsin. Ben kullanıyorum 15-20 derecelik bir düşüş oldu. Fan sesi biraz arttı ama haberin olsun. Arctic Freezer e-sports modeli var çift fanlı onu da düşünebilirsin. Muhtemelen çift fanlı olduğu için yüksek RPM'de çalışmak zorunda olmadığından dolayı daha sessiz olacaktır.

Anladım sistem iyi görünüyor bu fiyatta olması beni şüphelendirdi sadece ama dediğiniz gibi reklam amaçlı yapıyor olabilirler yani sistem sıkıntı çıkarmasın da garanti gibi şeylerde sorun olmazsa alınabilir gibi görünüyor. Arctic Freezer alırım eğer alırsam o zaman. O PSU sistemi kaldırabilir mi?

İşlemci uyumlu,XFX ekran kartları güvenilir.

ATTIĞIM SİSTEMDEKİ KASAYI ALMAYIN !

BUNU ALIN : MSI 650 W MAG FORGE 100R ARGB Led Fanlı ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

bunda PSU'da içinde.

Diğer arkadaşın attığı sistemde çok ucuz değil,1-2K oynuyor,ayrıca 3070Ti almak mantıklı değil,3070 ile arasında 2-3 FPS var ancak 6800XT daha performanslı ayrıca daha ucuz.

Eğer bütçeniz varsa
Sorduğunuz soru için : Ekran kartı vs. olduğu kadar PSU ve kasa da önemli,kasa çok ısınırsa mazallah ekran kartı ve işlemciniz patlayabilir.

Sistemi ben topladım,20K'ya yakın geliyor.
Attığım şu sistemdeki ekran kartının yerine attığım 6800XT'yi alın.

Geri
Yukarı