20-30m Arası Yükseklikten Düşen Kişinin Alacağı Hasar

Kafa vuran beyin kanaması, kafatasında çatlak, travma, beyin sarsıntısı, boyun kırılması, felç sorunu yaşar. Ayak üstü düşen bileğini burkabilir, yüzü kanayabilir, burnu kırılabilir. Yüz üstü düşen kol, bacak kırılabilir, burun kırılabilir. (Yaş yok, cinsiyet yok, arkaya doğru mu düşmüş öne doğru mu düşmüş hiç bilgi yok.)
Öne doğru düşsün. Erkek olsun ve yaşı 18.
Siz çarpmayın niye çarpıyorsunuz.
Yok lafın gelişi yani düşseydim.
Şöyle özetliyim: Bilinci açık olan hareket eder, kendini korur ama bilinci kapalı olan bıraktığın gibi düşer.
Siz baya bilgilisiniz o zaman 173 boyunda 80 kilogram kütleli birinin 22 metreden kafa üstü ya da sırtı yere gelicek şekilde düşmesi diyelim. Erkek bir bireyi baz alalım.

Öne doğru düşsün. Erkek olsun ve yaşı 18.

Yok lafın gelişi yani düşseydim.

Siz baya bilgilisiniz o zaman 173 boyunda 80 kilogram kütleli birinin 22 metreden kafa üstü ya da sırtı yere gelicek şekilde düşmesi diyelim. Erkek bir bireyi baz alalım.
Ölür.Omurgası kırılabilir.Kaburgaları çatlar,iç kanama geçirir,beyni kavanoz gibi dağılır. 22 metreden düşen biri zaten kolay bir şekilde hayatta kalamaz.

Kafa üstü düşersen boynun kırılır, pekmezin akar. Yatay düşmek en kötüsü, yüzey alanı arttığı için yerin sana uygulayacağı basınç azalır. Yine ölürsün ama çok acı çekersin. Ayaklarının üstüne düşersen g*tün yırtılır. Hayatın boyunca sakat bile kalabilirsin.

Kafa üstü düşenin yaşama şansı olduğunu sanmıyorum.
Paralel düşeni üstte bir arkadaşın dediği gibi yerden kazırsınız. Yüz ve göğüs parçalanır.
Ayak üstü düşen yaşama şansı vardır. En iyi ihtimal bacak kırığı. En kötü ihtimal ölüm ya da sakat kalma.

Yeni konular

Geri
Yukarı