Çözüldü 20.5 gün özürlü, 4.5 gün özürsüz devamsızlık ile sınıfta kalma durumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
(5) (Değişik:RG-21/4/2022-31816) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir.

Özürsüz 10 gün, toplam 30 gün hakkınız var. İzinli devamsızlık için toplam devamsızlık süresini aşmadığınız sürece herhangi bir sınır bulunmuyor. İzinli 20 gün hakkınız var falan diyenlerin bilgisi tamamen asılsız bilgi. Senin toplam devamsızlığın 25 gün etmiş, sorun oluşturmaz. Özürsüz 10 günü de aşmamışsın. Korkmanı gerektirecek bir durum yok.
Bugün yardımcın yanına gittim net bir şey demedi arada kaldım hepsi çok acemi yönetmelik hakkında bilgileri yok bende yarım günü geçti diye korkuyorum insllah kalmam kardeslerim

Eğer özürsüz geçerse kalıyorsunuz ama özürlü devamsızlıkta sınır yok geçen yıl arkadaşım 45 gün rapor almıştı.
Tamamdır sorun yok ozmn 20.5 den de kalırsak okumayalim zaten
Aman dikkat, yanlışıkla bırakmasınlar.
İşte bunlarin sağı solu belli olmaz diye buraya yazdım hocamı gönderdim müdür yardımcısının yanına onada genel olarak bakıp bir sorun gözükmüyor demişler peki bana neden ortaya oynuyorlar arkadaş anlamadım ki

Eğer özürsüz geçerse kalıyorsunuz ama özürlü devamsızlıkta sınır yok geçen yıl arkadaşım 45 gün rapor almıştı.
Ben de öyle hatırlıyorum hocam, hatta lisedeyken o kadar fazla kaçardım ki okuldan :D Benim de özürlü devamsızlık sayım o civarlarda idi büyük ihtimal :D (30 Diye hatırlıyorum yanlış değilsem.)

Yeni konular

Geri
Yukarı