Çözüldü 20.5 gün özürlü, 4.5 gün özürsüz devamsızlık ile sınıfta kalma durumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
(5) (Değişik:RG-21/4/2022-31816) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir.

Özürsüz 10 gün, toplam 30 gün hakkınız var. İzinli devamsızlık için toplam devamsızlık süresini aşmadığınız sürece herhangi bir sınır bulunmuyor. İzinli 20 gün hakkınız var falan diyenlerin bilgisi tamamen asılsız bilgi. Senin toplam devamsızlığın 25 gün etmiş, sorun oluşturmaz. Özürsüz 10 günü de aşmamışsın. Korkmanı gerektirecek bir durum yok.
Gereksirse veliniz gitsin hocam, en kötü silerler devamsızlığınızı.
Hocam denedim silmiyorlar bende hatrı var diye hocamı gönderdim onada sorun yok demişler ama içime kurt düştü işte
Ben de öyle hatırlıyorum hocam, hatta lisedeyken o kadar fazla kaçardım ki okuldan :D Benim de özürlü devamsızlık sayım o civarlarda idi büyük ihtimal :D (30 Diye hatırlıyorum yanlış değilsem.)
Hocam kaç sene evveldi şu an ben 11 im

(5) (Değişik:RG-21/4/2022-31816) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir.

Özürsüz 10 gün, toplam 30 gün hakkınız var. İzinli devamsızlık için toplam devamsızlık süresini aşmadığınız sürece herhangi bir sınır bulunmuyor. İzinli 20 gün hakkınız var falan diyenlerin bilgisi tamamen asılsız bilgi. Senin toplam devamsızlığın 25 gün etmiş, sorun oluşturmaz. Özürsüz 10 günü de aşmamışsın. Korkmanı gerektirecek bir durum yok.

Çözüm
Eyvallah hocam bugün sordum zaten başka bir müdür yardımcısına içime su serpildi.

Özürlü gün sınırı 20 gün.
Yönetmelikle konuşmama rağmen hâlâ nasıl yanlış bilgi verebildiğinizi anlayabilmiş değilim.

Geri
Yukarı