20-80 dolar arası IEM kulaklık önerisi

SCAR_H

Decapat
Yer
İstanbul
Son zamanlarda YouTube önerilen videolarda çok fazla IEM kulaklık çıkmaya başladı bende saatlerce araştırdım ve almak istiyorum shenzhenaudio üzerinden almak istiyorum. Telefonumda kullanacağım bu yüzden 3.5 jack to Type-C dönüştürücü aldım, bütçem 20-80 dolar arası, bazı yorumlarda bu kulaklıkların çabuk bozulduğu yazıyordu bu yüzden düşük bütçe kulaklık almaya daha yakınım, IEM kulaklık kullananlar dayanıklılıkları hakkında bilgi verebilirlerse seçimim daha da netleşecektir, önerilerinizi bekliyorum. Genel olarak edm ve türlerini dinliyorum.

Not: Shenzhenaudio üzerinden almak zorunda değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kulaklıktan beklentinizi detaylı olarak belirtir misiniz ona göre yardımcı olurum. Sevdiğiniz ton, karakteristik özellik, imaging, detay, bass, müziklerde en çok nelere dikkat edersiniz vs.

Kulaklıktan beklentinizi detaylı olarak belirtir misiniz ona göre yardımcı olurum. Sevdiğiniz ton, karakteristik özellik, imaging, detay, bass, müziklerde en çok nelere dikkat edersiniz vs.

Benim için biraz zor bir soru oldu bu, bass severim ama müziğin tamamını geride bırakmasını istemem müzik dinlerken vocallerin mükemmel olmasını isterim, en çok dinlediğim edm türü dubstep olduğu için kick, snare baskın oluyor bu özelliklere uygun kulaklık arıyorum.

Benim için biraz zor bir soru oldu bu, bass severim ama müziğin tamamını geride bırakmasını istemem müzik dinlerken vocallerin mükemmel olmasını isterim, en çok dinlediğim edm türü dubstep olduğu için kick, snare baskın oluyor bu özelliklere uygun kulaklık arıyorum.
İsterseniz fikir oluşturması için kendi kulaklığımdan bahsedeyim ben KZ ZSX Terminator kullanıyorum 1800 liraya almıştım özellikleri de 7-40khz frekans aralığı, 1 dinamik bass sürücü ve 5 dengeli armatür (sizin bahsettiğiniz gibi sesler birbirine girmesin bass diğer sesleri kapatmasın mantığı tam da bu mühendislikte yatıyor).
Eğer benim gibi deezer premium ile kayıpsız müzik (spotify'dan daha iyi) ile dinleyecekseniz dinlediğiniz sanatçıya, mixine ve masterına göre değişmekle birlikte oldukça zengin detaylar alabiliyorum. Vokalde sesin doğal hışırtısı ciğerlerinden geçen havayı bile duyabiliyorum. Gitar seslerinde tele vuruş ve hatta eğer amfiye mikrofon tutup yapılan kayıtlardansa amfinin cızırtısını bile duyabiliyorum. Deep house dinlerken (selected. playlistlerini tavsiye ediyorum) bass dengesi gayet iyi. Çok fazla bass istiyorsanız aynı markanın yanlış hatırlamıyosam zs10 pro modelinde insanlar dengelinin aksine bassın artık her şeyin önüne geçtiğini ve kulağı rahatsız edecek düzeyde olmasından şikayetçiydi. Benim yine de tam doygunluğa ulaştığımı söyleyemem sanki duymam gereken daha fazla ses var ve duyamıyorum gibi odyofil triplerine girmiş durumdayım ve gerçek odyofil ekipmanları çok pahalı. KZ genel olarak tavsiye edebilirim bütçenizin aralığında bir sürü seçeneği var ayrıca sitesinde de sizin seçtiğiniz karakterlerde kulaklık öneriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı