20 Ağustos 2022 maç analizleri

swirf

Centipat
Yer
Eskişehir
Selam. Uzun zamandır yaptığım seriye devam ederek futbol tahminlerimi sizinle paylaşacağım. Yaptığım yorumlar veya analizlerin tamamı bana aittir, herhangi bir yerden alıntı değildir. Bunu bilerek okuyunuz. Holiganlık yapmadan skor tahminlerinizi de belirtebilirsiniz.

Giresunspor - Kasımpaşa

Giresunspor defans oyununda problemi olmayan bir takım. Bunu Galatasaray galibiyetinde de gösterdiler. İki maçta 10 gol yiyerek açılışı yapan Kasımpaşa'da ise işler hiç olmadığı kadar kötü gidiyor. Teknik direktör değişikliği yaptılar ve bunun sonucunda maça pozitif başlayabilirler. Ama taraftar desteği olmadan oynayacakları bu maçtan galip ayrılacaklarına kesinlikle ihtimal vermemekteyim. Mutlak favori Giresunspor'un kendi sahasında düşük skor ile birlikte kazanacağını düşünüyorum.

Antalyaspor - Trabzonspor

Ligin iki dişe diş takımı karşı karşıya geliyor. Antalyaspor'da işler tekrardan Ümraniye galibiyeti ile yerine oturdu. Kopenhag ile önemli karşılaşmaya çıkacak olan Trabzonspor'un bu maçı pek önemseyeceğini düşünmüyorum. Akılları tek farkla kaybettikleri mücadeleyi evlerinde çevirip turlamak olacağından Ev sahibi Antalyaspor galibiyeti beni şaşırtmaz. Antalyaspor'un Nuri Şahin önderliğinde yenilmemesini bekliyorum.

Tottenham - Wolverhampton

Tottenham lige güzel başladı. Chelsea karşısında puan almayı başardılar, hatta Conte ve Tuchel kırmızı kart gördü. Wolves ise Jimenez'in yokluğunda gol yollarında problem yaşıyor bana kalırsa. Son oynadıkları Fulham mücadelesinde de bunu kanıtladılar, 0-0 bitti. Favori Tottenham'ın bu Wolves karşısında en az iki gol ile galip gelmesini bekliyorum.

Everton - Not. Forest

Everton lige beklenmedik şekilde kötü başladı. Hiç puan toplayamayan ev sahibi, Aston Villa'ya 86'da yediği gol ile kaybetti. Forest'da işler az da olsa düzeliyor diyebiliriz. Newcastle mağlubiyetinden sonra West Ham'a karşı aşırı yetersiz oynamasına rağmen bir şekilde kazanmayı bildiler fakat mücadelenin ikinci yarısında da anormal şekilde düştüler. Tamamen şans eseri kazandılar da diyebilirim. Düşük skorda kalacağını düşündüğüm iki vasat takımın maçında Everton bu sezon ilk galibiyetini alır düşüncesindeyim. 1-1'de kalma riski de çok yüksek bana kalırsa.

Fulham - Brentford

Fulham son lig maçında Wolves ile 0-0 berabere kalmıştı ve şaşırtmıştı. Brentford ise United'ı ilk yarıda resmen sahadan sildi, 4 tane attılar. Aralarındaki son karşılaşmada Brentford 3 atmıştı evinde. 2 gol barajının aşılacağı bir mücadele bekliyorum, Bir tık Brentford galibiyeti de bana ağır basıyor gibi.

Bournemouth - Arsenal

Ev sahibi ekip Aston Villa'ya karşı şans faktörü ile kazanıp City'den 4 yedi. Arsenal ise önce Palace'ı deplasmanda daha sonra Leicester'i evinde 4 atarak devirdi. Arsenal çok daha sağlam ekip. Arsenal farkla kazanır.

Monaco - Lens

Monaco çok iyi oynamasa da kaybetmemeyi biliyor. Lens ise ev sahibine oranla çok daha amatör bir kulüp. Monaco'nun lige ağırlık verdiğini düşünürsek bu maçta gol bulacağını düşünüyorum.

Celta Vigo - Real Madrid

Ev sahibi ekip sezonu Espanyol ile açtı, ilk yarıyı önde bitirdikleri halde kazanamadılar. Madrid ise geriden gelerek ve Alaba'nın 'yanlış hatırlamıyorsam 79 olması lazım' girer girmez attığı müthiş free kick golü ile Almeria karşısında kazanarak açtı. İki takım arasında bariz kalite farkı var. Favori Madrid kazanır.

Torino - Lazio

Torino'da Monza galibiyeti sonrası moraller yerinde. Lazio'da da aynı şekilde Bologna galibiyeti sonrası yüzler gülüyor. İki takımdan da gol beklediğim karşılaşma 1-1 veya 0-1 gibi alt skorda kalabilir. Keyifli olacağını düşünüyorum. Lazio favorim.

B.Dortmund - Werder Bremen

Dortmund, Leverkusen ve Freiburg gibi iki golcü takımı devirerek başladı sezona, motivasyonları tam. Deplasman ekibi ise iki gollü beraberlik ile açtı sezonu. Karşılıklı goller beklediğim mücadelede favorim Dortmund'un kaybetmemesini bekliyorum. Skor üste taşınabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı