20 bin TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
20000
Bende bonus kart var maalesef yoksa tulpar hoşuma gidiyor da bonusa en fazla peşin fiyatına 6 taksit yapıyor. 12 taksitte fiyat 20klara çıkıyor
Hocam aklını bulandırmak gibi olmasın ama ben monster msi ortak üretimi olan tulpar T7 25.1.2 aldım ve aldığımda ekran kartı arızalı çıktı. Ses seviyesinin beğenmedim touchpadinde sorun vardi. Birazda benim elektronik aletlerde şansım yoktur nerde sorunlu cihaz var mıknatıs gibi çekerim ondan olabilir ama yine de bilmeni isterdim.

Merhaba arkadaşlar. Bu modeli kullanan var mı acaba? Nasıl olduğunu çok merak ediyorum. Şu zamanda laptoplar çok pahalı malumunuz, ben de alacağım laptopun vereceğim paraya değmesini istiyorum. MSI laptoplarin pahalı ama kaliteli olduğunu biliyorum yani genel olarak parasına değer deniliyor GF ve birkaç seri hariç. Benim laptop alırkenki kriterimden bir tek ekran boyutunu karşılamıyor. Diger kriterlerime uyuyor. Aklımdaki soru işaretleri de kalkarsa bu laptopu alacağım. Şimdi sizlere sormak istediğim sorular şunlar

1-15.6 inç olan bu laptop için şu anki piyasa da 32K çok mu?

2- RTX 3070 1080 çözünürlük ile nasıl bir uyum sağlıyor. RTX 3070'in 1080p'e çok bir artısı var mı?

3- Her ne kadar MSI kaliteli ve soğutması iyi olursa olsun YouTube'da bu laptopun incelemelerinde CPU sıcaklığı 95 ve üzeri olduğu videolara ve çok fazla kullanıcı yorumlarında ısınma problemi olduğuna denk geldim. 100 derece de çalıştığını söyleyen çok yorum gördüm bu da beni korkuttu. Kullanan arkadaşlar sizde ısınma problemi var mı?

4- Mantıken soğutmanin 17.3'de daha iyi olacağını düşünüyorum ama 15.6 ile arasında sıcaklık olarak ne kadar bir fark oluyor? i7 işlemci ve RTX 3070 GPU 15.6 olan bu laptopta soğur mu sizce

5- Hi-Res var ama ses kalitesi gerçekten iyi mi?

Açıkçası çok şık bir laptop ve benim de gönlümde MSI yatıyor fakat sıcaklık sorunu varsa bu çok büyük Bir problem. Laptoplar genelde sıcak çalışır tamam ama 100 derece de normal değildir. İşlemci kendini sıcaklıkta kisacagi için gerçek gücü yazan güç olmayacak pek tabii. Sizlerin fikirleri neler acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı