20 bin TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
20k

Mwind

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bir Gaming laptop almak istiyorum hem iş hem De oyun için benim için çok yüksek sisteme gerek yok işimi görsün yeter. oynayacağım oyunlar Max SpiDerma'nin oyununu çok istiyorum saDece en yüksek gereksinimli oynayacağım oyun o olur muhakkak onun DışınDa LoL oynuyorum .maalesef onun DışınDa AutoCAD 3DMAX gibi programları rahat bir şekilDe açması gerekiyor ve son olarak şarj etmeye müsait olmayan ortamlarDa bile şarjının 3,4 saat gitmesi gerebilir. Biliyorum benDe çok şey istiyorum ama belki bilDiğiniz bu tarz bir PC varDır.
Fiyat Max 20k. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlar belki, Autocad de işte şöyle böyle ama şarj olayını unutun derim. Yük altında bir gaming laptop anca 1.5, 2 saat gider gitmez. O da pil ayarında yani performans alamazsınız fişe takmadan.

Oyun falan okeyde bilgisayarı tam gücte kullanırsan o kadar dayanmaz.
Önereceğim HP Victus 3060 ekran kartı olan modeli olur.
Bende 3050Tİ olan var yoğun kullanmasam bile 4 saat falan anca götürüyor.
Oyun oynarsan 1-2 saat falan anca idare eder seni. Ama laptop çok çabuk şarz oluyor 200w adaptör var.

Bende 3050Tİ olan var yoğun kullanmasam bile 4 saat falan anca götürüyor.
Oyun oynarsan 1-2 saat falan anca idare eder seni. Ama laptop çok çabuk şarz oluyor 200w adaptör var.

Performansından memnun musun peki bi sorunu var mı

Oyunlar belki, Autocad de işte şöyle böyle ama şarj olayını unutun derim. Yük altında bir gaming laptop anca 1.5, 2 saat gider gitmez. O da pil ayarında yani performans alamazsınız fişe takmadan.
Bunu bir arkadaşım daha söylemişti Ben laptopu şarja takmadığım sürece performansı kötü oluyormuş oyunlarda kasma falan yapıyormuş bu normal bir şey mi

Performansından memnun musun peki bir sorunu var mı?

Bunu bir arkadaşım daha söylemişti ben laptopu şarja takmadığım sürece performansı kötü oluyormuş oyunlarda kasma falan yapıyormuş bu normal bir şey mi?

Şarja takmayınca laptop en yüksek performans kullanmıyor. Oyunlar genellikle 30 FPS çalışıyor. Sen GeForce Experience'dan onu 60 FPS'e kadar çıkarabiliyorsun ama şarjın çok daha hızlı bitiyor. Bu arada sakın Dell laptop alma çok sıkıntılı onların bilgisayarları.

ben de aynı bütçe ile arayıştayım , 20k'ya kadar yükselttim fiyatı, aldığın öneriler var mı , yahut başka öneri verebilecek var mı ?

Bende 3050 Ti olan var yoğun kullanmasam bile 4 saat falan anca götürüyor.
Oyun oynarsan 1-2 saat falan anca idare eder seni. Ama laptop çok çabuk şarj oluyor 200W adaptör var.

Hangisi daha mantıklı?

Fırsat: Lenovo Ideapad Gaming 3 dizüstü bilgisayar, 15.6" FHD, Intel Core i5-12500H, 8 GB RAM, 512 GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3050 4 GB GDDR6, FreeDOS, 82S900EQTx Lenovo Ideapad Gaming 3 Dizüstü Bilgisayar, 15.6" FHD, Intel Core i5-12500H, 8GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3050 4GB GDDR6, FreeDOS, 82S900EQTX : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Dell daha iyi duruyor lenova ile aynı gibi de lenovaya DDR4 ram yazmışlar DELL' de DDR5 var bence daha iyi tercih olacaktır ama ekstra RAM takviyesi de lazım hangisini alacak olursan ol çünkü 8 GB RAM yetersiz günümüz için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı