20 bin TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
20k
Dell daha iyi duruyor lenova ie aynı duruyor gibi de lenovaya DDR4 ram yazmışlar DELL' de DDR5 var bence daha iyi tercih olacaktır ama ekstra RAM takviyesi de lazım hangisini alacak olursna ol çünkü 8 GB RAM yetersiz gübümüz için.
Bu fiyat için Dell mi? Kazık.

Acer Nitro 5 Ryzen 6600 işlemci hakkında pek bir bilgi sahibi değilim ama bunların arasında bir de HP Victus 16 3060 var karar vermek gerçekten zor.
3060 ekran kartı olanı almak çok mantıklı yani böyle bir durumda kararsız kalmak saçma ben saniye bile düşünmem alırdım.
Ben aldığım zamanda Victus' un 3050Tİ, AMD 6800h olanını aldım 20 bine ama bu 3060 ekran kartlı olan model falan satışta olsaydı onu alırdım kesinlikle.
1080p panel için 3050Tİ işimi görsede genel olarak 3060 üst seviye oyunlarda yüksek ayarlar için VRAM sıkıntıma derman olurdu.

3060 ekran kartı olanı almak çok mantıklı yani böyle bir durumda kararsız kalmak saçma ben saniye bile düşünmem alırdım.
Ben aldığım zamanda Victus'un 3050 Ti, AMD 6800H olanını aldım 20 bine ama bu 3060 ekran kartlı olan model falan satışta olsaydı onu alırdım kesinlikle.
1080p panel için 3050 Ti işimi görsede genel olarak 3060 üst seviye oyunlarda yüksek ayarlar için VRAM sıkıntıma derman olurdu.

Haklısın onun dışında olsa hangisi alirdin?

Bu fiyat için Dell mi? Kazık.
Arkadaşın attığı 2. laptop daha iyi olur.
3050Tİ ekran kartı olması ve 16 GB RAM olması yönünden iyi en azından RAM yükseltme derdin olmaz.

20 bin bütçe varsa 3060 ekran kartlı olanı almak daha iyi sonra ele para geçince RAM takviye yapmak çok daha mantıklı olur alıyorken sonradan yükseltemeyeceğin parça varsa onun alınabilen en iyisini almak daha önemli.
Günümüzden işleciden çok ekran kartları daha önemli hale geldiler.
İşlemciler baya yeterli seviyedeler 11. nesil İntel ve Muadil işlemcilerin üstleri olarak ama ekran kartları hala en iyilerine ihtiyaç var.

Son düzenleme:
Arkadaşın attığı 2. laptop daha iyi olur.
3050 Ti ekran kartı olması ve 16 GB RAM olması yönünden iyi en azından RAM yükseltme derdin olmaz.

20 bin bütçe varsa 3060 ekran kartlı olanı almak daha iyi sonra ele para geçince RAM takviye yapmak çok daha mantıklı olur alıyorken sonradan yükseltemeyeceğin parça varsa onun alınabilen en iyisini almak daha önemli.
Günümüzden işleciden çok ekran kartları daha önemli hale geldiler.
İşlemciler bayağı yeterli seviyedeler 11. nesil Intel ve muadil işlemcilerin üstleri olarak ama ekran kartları hala en iyilerine ihtiyaç var.

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı