20 bin TL PC önerisi

anan4s

Centipat
Daha fazla  
Daha önce Huawei D16 i7 işlemcili olanı kullanıyordum bir talihsizlik sonucu üstüne su döküldü ve tamir olanaksız gözüküyor. Bu yüzden yeni bir PC almam lazım. Ben genel olarak kütüphaneye gidip gelirken dera çalışmak için kullanıyorum bilgisayarı aynı zamanda Valorant LoL gibi birkaç düşük gereksinimli oyun oynuyorum. Bana önerebileceğiniz bilgisayarlar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Matebook falan alınabilir ama 4k civarı arttırısan bütçeyi oyunlarda da sorun yaşamazsın.
Bunu alsan mesela.

Matebook falan alınabilir ama 4k civarı arttırısan bütçeyi oyunlarda da sorun yaşamazsın.
Bunu alsan mesela.
Kütüphaneye gidip ders çalışmak için kullanacakmış. Fan sesi yüksek olan bir model alınmaz. Zaten oynanan oyunlar düşük oyunlar. Bu iki seçenek daha mantıklı.

Kütüphaneye gidip ders çalışmak için kullanacakmış. Fan sesi yüksek olan bir model alınmaz. Zaten oynanan oyunlar düşük oyunlar. Bu iki seçenek daha mantıklı.

Fan ayarı falan yapılmaz mı? Laptop kullanmadım pek ama yapılıyorsa mantıklı bence zaten kütüphanede zorlamayacağı için kısabilir.

Haklısınız ama arkadaşın paylaştığı gibi bir model alınabilecekken aynı parayı bu ürünlere vermek de çok gereksiz olacak. Dizüstü bilgisayar zorlanmadığı sürece fan sesi rahatsız etmeyecektir de ağırlık konusunda biraz problem olabilir.

Haklısınız ama arkadaşın paylaştığı gibi bir model alınabilecekken aynı parayı bu ürünlere vermek de çok gereksiz olacak. Dizüstü bilgisayar zorlanmadığı sürece fan sesi rahatsız etmeyecektir de ağırlık konusunda biraz problem olabilir.
Kendin cevap vermişsin zaten. Oyunu ön planda tutmayan biri için taşınabilirliği kolay bir laptop almak daha mantıklı. Kullanmayacağı bir ekran kartı var diye kocaman laptop almanın gereği yok.

Kendin cevap vermişsin zaten. Oyunu ön planda tutmayan biri için taşınabilirliği kolay bir laptop almak daha mantıklı. Kullanmayacağı bir ekran kartı var diye kocaman laptop almanın gereği yok.
Kendim cevap vermedim, arkadaşın düşünmesine yardımcı olmak için eksi ve artı yönleri paylaştım. Sizin yaptığınız gibi "Fan sesi yüksek olan bir model alınmaz." diyerek arkadaşın yerine karar vermek anormal bir davranış olurdu zaten.
"Ağırlık benim için çok problem olmaz, oyunları full grafiklerde oynamak da güzel olabilir ya da belki başka oyunlar da oynarım" diyerek diğer modeli tercih edip etmemek ona kalmış.

APU laptop alacaginiza ekran karti olan guzel bir model alin hocam. Sirf ekran kartini cok kullanmayacaksiniz diye ayni paraya kotu laptop almanin manasi yok.

Bunu alsan mesela.
Oyun amaçlı bir bilgisayar almak istemiyorum zaten valorant falan da öyle aman aman bir sistem gerektirmiyor taiınabilrlik vs benim için ön planda

15 k ya doğru önerebileceğiniz var mı

Oyun amaçlı bir bilgisayar almak istemiyorum zaten Valorant falan da öyle aman aman bir sistem gerektirmiyor taiınabilrlik vs benim için ön planda.

Ekran kartsız modellere bakın o zaman arkadaşın attıkları olabilir.

Geri
Yukarı