20 bin TL sistem toplama

398708

Hectopat
Selam, öncelikle bu sistemi Unity, Blender, Premiere Pro, Photoshop gibi ağir programlar kulanacağim bir de oyun falan oynarim. 20bin TL bütçem var, sistemde aman aman bu olsun şu marka önemli olsun diye bir isteğim yok. Sadece elden teslim alabileceğim (mağazasi olan bir site) önerirseniz ve uzun yillar boyu kullanacağim bir sistem istemekteyim.

20 bin TL'ye sistem toplamak istiyorum başlica isteklerim.

• Sanal mağazası olup aynı zamanda fiziksel mağazası olan bir yer olmalı. Vatan, İtopya vb.
  • sanal mağaza istememin sebebi elden teslim alacağım eve gelmesini istemiyorum sanal mağazadan satın alıp mağazadan teslim ya da mağazada satın alıp öyle evimde kurmak istiyorum.
  • Premiere Pro, Photoshop, Blender, Unity gibi programları kaldırabilmeli.
  • Arada sırada oyun oynasamda oyunlarda dar boğazlık olmadan rahat rahat oyanabileceğim bir sistem olmalı.
  • En az 4-5 sene götürmeli bu sistem beni.
  • Kulanılabilirse RTX20 ve RTX30 serisi.
  • AMD veya Intel fark etmez.
  • Depolama M.2 olursa çok iyi olur.

Tek tek toplacaksak da link atarsaniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
20 bin TL'ye sistem toplamak istiyorum başlica isteklerim.

• Sanal mağazası olup aynı zamanda fiziksel mağazası olan bir yer olmalı. Vatan, İtopya vb.
  • sanal mağaza istememin sebebi elden teslim alacağım eve gelmesini istemiyorum sanal mağazadan satın alıp mağazadan teslim ya da mağazada satın alıp öyle evimde kurmak istiyorum.
  • Premiere Pro, Photoshop, Blender, Unity gibi programları kaldırabilmeli.
  • Arada sırada oyun oynasamda oyunlarda dar boğazlık olmadan rahat rahat oyanabileceğim bir sistem olmalı.
  • En az 4-5 sene götürmeli bu sistem beni.
  • Kulanılabilirse RTX20 ve RTX30 serisi.
  • AMD veya Intel fark etmez.
  • Depolama M.2 olursa çok iyi olur.

Tek tek toplacaksak da link atarsaniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler :)

Hocam İtopya'da şu bilgisayarı aldım yakın zamanda sizin gereksinimlerinizi rahatça kaldırıyor BBL-QutionerX/Intel Core i5 12400F/PNY GeForce RTX 3060 XLR8 Gaming REVEL EPIC-X RGB 12GB/16GB DDR4/500GB NVMe M.2 SSD/Geforce RTX RayTracing PC |ITOPYA.COM ama özelleştirmeyi şöyle yapın:PNY 960GB CS900 SATA 3.0 2.5" SSD (535MB Okuma / 515MB Yazma), POWER BOOST X58RGB 650W 80+ Mesh RGB Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa, Cooler Master MasterLiquid ML120L V2 RGB 120mm İşlemci Sıvı Soğutucu ve isterseniz 1TB'ya da 6 TB HDD koyabilirsiniz.

Bu sistem işlemci ağırlıklıdır. Unity, Blender, Premiere Pro, Photoshop gibi ağır programlarda rahat edersin.

Intel i7-12700 On İki Çekirdek 3.60 GHz Kutusuz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 6498

MSI PRO B660M-A D4 Intel LGA1700 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

https://www.hepsiburada.com/g-skill...hz-ddr4-ram-f4-3600c18d-32gvk-p-HBV00000QN0OC

https://www.hepsiburada.com/corsair...u-oyuncu-kasasi-cc-9020130-eu-p-HBV00001BTYVG

İşlemci 5 5600X.
Anakart B550 Aorus Pro
RAM Corsair Vengeance Black LPX 16 GB (2x8) 3600 MHz.
İşlemci soğutucu Corsair iCUE H100 RGB.
Ekran kartı ASUS TUF RTX 3070 Ti.
Kasa Corsair 4000D.
PSU Sharkoon 650W.
Depolama Samsung 1TB 980Pro.

Render ve oyun odaklı bir sistem yapmaya çalıştım. Eksik olan yerler varsa linkle beraber söylerseniz çok iyi olur teşekkür ederim.

O bütçeye böyle bir sistem toplanabilir, biraz uğraştırdı:

RAM 2x: Pny XLR8 Epic-X RGB 8 GB DDR4 3600 MHz CL18 MD8GD4360018XRGB Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

O bütçeye böyle bir sistem toplanabilir, biraz uğraştırdı:

RAM 2X: Pny XLR8 Epic-X RGB 8 GB DDR4 3600 MHz CL18 MD8GD4360018XRGB Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

AMD ekran kartlarini sevmiyorum RTX serisinden öneriniz ne olur?

Geri
Yukarı