20 bin TL sistem toplama

Dechame

Hectopat
Yer
Saint Denis
Ben kendim bir kasa buldum fakat en iyi ve en ucuzu ne olur tam bilmediğim için buraya tavsiye almaya geldim. 20 bin TL ile oyuncu bilgisayarı ve oyuncu ekipmanları bakıyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Edit: Monitörle beraber.

Son düzenleme:
PF360 da var ama fiyatı uçmuş.

PF360'da var ama fiyatı uçmuş.

Teşekkürler tavsiyelerinizi değerlendireceğim.

Overclock yapmayacaksanız ( önermem çünkü ileride oyunlara çekirdek yetmezse hiçbir OC çekirdekten doğan darboğazı kapatamaz) anakarta en fazla 1800-2000 TL verilmeli. Ayrıca işlemciye OC yapacağım diye pahalı anakart ve sıvı soğutmaya para vereceğine ekran kartının modelini arttırın veya kaliteli monitör alın ki gözünüz o kasadan gelen kaliteyi görsün. İşlemci tek çekirdek frekansından darboğaz yapmadığı sürece
OC ile oyunda en fazla 5 FPS artış yaşarsın.
Intel 10000 serisi işlemcilerin ideal çalışmak için istediği minimum RAM frekansı 3200 MHZ diye biliyorum. 3600 MHZ RAM ile 3200 arasında fazla fiyat farkı varsa 3200 MHZ RAM kullanmak birşey kaybettirmez.
Anakart sitelerinde destek kısmında uyumlu RAM listeleri bulunur. Bu listelerdeki RAM'leri kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. RAM uyumsuzluğu yüzünden olası performans kaybı riskiniz olmaz.
Oyunlarda NVME M2 ve SATA SSD arasında bölüm yükleme süreleri açısından ortalama 1 saniye fark var. Gündelik kullanım ve oyun açısından SATA SSD kullanmanın hiçbir sakıncası yok.
Intel'de 9700K, 9900K, 10700K, 10900K öneririm. AMD kanadında ise 3700x ve tek çekirdek frekansı daha yüksek diye 3800x öneririm. Geleceğe yönelik güçlü 8 çekirdekli işlemci çok iyi yatırım olur.

@Teacher80 zaten bu paraya RTX 2080 Super alınır daha üstü 2080 Ti var o mantıklı değil zaten.
2080 TI ile fiyat farkı çok FPS farkı az zaten. Yerinde olsam aşırı pahalı anakart, SSD ve sıvı soğutma yerine fiyatı kararınca anakart, SSD ve sıvı soğutma/hava soğutma alır. Aradaki farkı monitöre yatırırım. Gerçek 8 bit veya 10 bit (8 bit+ FRC) paneller çok iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı