20 bin TL'ye kadar bilgisayar toplama

odinstn5

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayar toplayacaktım fakat pek bir bilgim olmadığı için buraya sormaya karar verdim. Bana önerilen sistem budur;
AMD Ryzen 5 5600.
ASUS B450M-Dragon
Crucial 500GB P3 SSD.
XPG 16 GB Gammix D30.
MSI RTX 3060 Ti Ventus 2X bana bu ekran kartını önerdiler ama ısınma sorunu(?) oluyor yazıyordu internette emin olamadım.
İşletim sistemi olarak da Windows 11 Home 64 Bit Türkçe kutu verecekler.

Kasa: Xigmatek cockpit X-Power 4 RGB kasa.
Monitör: ASUS 24, 5" freesync/sync Gaming monitör.

Bütçem sadece kasa için 20 bin TL'dir.
Bu toplama kasa için 20, 345, 46 TL istediler.🙂 önerinizi bekliyorum.

Hocam biraz bütçeyi zorlayarak bunu alabilirsiniz.
hocam hiç önermem 3070'i onun yerine bunu tercih edebilirsiniz hem de bütçenizin altında ,
=Eternal | AMD Ryzen 5 5600 | 2 x 8 GB DDR4 | Radeon RX 6750 XT 12 GB | 500 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com

RTX 3070'i neden önermem onu da söyleyeyim de içinizde kalmasın çünkü RTX 3070 8 GB ve 8 GB artık güçlü ekran kartları için yetersiz bugün orta üst bir oyun bile 10-12 GB VRAM kullanıyor.

Bilgilendirme için teşekkürler. Başka bir şey daha sorsam. Önerebileceğiniz oyun laptopları var mıdır? Malum öğrenciyim masaüstü biraz sıkıntı çıkartır şehir değiştirme konusunda fakat her iki seçeneğide göz önünde bulundurmak istiyorum. :)

Bilgilendirme için teşekkürler. Başka bir şey daha sorsam. Önerebileceğiniz oyun laptopları var mıdır? Malum öğrenciyim masaüstü biraz sıkıntı çıkartır şehir değiştirme konusunda fakat her iki seçeneğide göz önünde bulundurmak istiyorum. :)
Bütçeniz varsa Lenovo Legion serisi güzeldir üzmez. Daha F/P bir ürün arıyorsanız HP Omen veya Victus serisine bakabilirsiniz. Ben de Omen kullanıcısıyım memnunum. Fakat cihazı servise gönderdiğinizde termal bakımlarını rezalet yapıyorlar bilginiz olsun. Kendinizin tekrardan termal macun yenilemesi yapmanız gerekiyor.

Bütçeniz varsa Lenovo Legion serisi güzeldir üzmez. Daha F/P bir ürün arıyorsanız HP Omen veya Victus serisine bakabilirsiniz. Ben de Omen kullanıcısıyım memnunum. Fakat cihazı servise gönderdiğinizde termal bakımlarını rezalet yapıyorlar bilginiz olsun. Kendinizin tekrardan termal macun yenilemesi yapmanız gerekiyor.

Anladım, önerileriniz için sağ olun dediklerinize bakacağım. 🙂

Geri
Yukarı