20 lira ile yapılabilecekler

A101'den iki paket tavuk kebap alınır tanesi 2.25 TL'den.
Yanına da 2 liralık ve 1 litrelik olan İce Tea'dan alınır. Afiyetle pişirilip yenir içilir. Bünye kaldırırsa ne güzel öteki türlü hastanede serum hikayesi atabilirsiniz Instagram hesabınızdan. 🙃

Cebinizde de 12.50 liranız kalır.
Screenshot_2.png

Meşhur market zincirlerinden birine giriyoruz. Hazır döner alıyoruz, somun ekmek alıyoruz, 1 Litre soğuk çay/kola/meyve suyu/gazoz kısacası içecek alıyoruz, plastik çatal, bıçak, kaşık, tabak ve bardak alıyoruz, çekirdek alıyoruz, su alıyoruz (1,5 Litrelikler tercihiniz olsun), çikolata bar alıyoruz, ucuz cips alıyoruz ve ucuz noodle alıyoruz. Eve gidiyoruz döneri hazırlıyoruz, noodle'ı kaynatıyoruz, masayı aldığımız çatal, kaşık, bardak ve tabaklar ile donatıyoruz, bardaklara aldığımız içeceği koyuyoruz, koyarken birazcık bırakıp buzdolabına koyuyoruz, döner piştiği zaman ekmeği yarıya bölüyoruz ve döneri iki ekmeğe paylaştırıyoruz. Paylaştırırken birazcık kendimize bırakıyoruz. Paylaştırdıktan sonra iki ayrı tabağa koyuyoruz ve servise hazırlar. Noodle kaynadıktan sonra isteğe bağlı süzüyoruz sonra kendi tabağımızın yarısını koyuyoruz. Paylaştırırken bıraktığımız döneri tabağın diğer yarısına koyuyoruz. İsteğe bağlı olarak aldığımız somun ekmeği dilimliyoruz ve masaya oturup afiyetle yemeğimizi yiyoruz. Yemek yendi ve bitti. Güzel. Masayı temizleyip tabak, çatal, bardak ne varsa çöpe atıp bez ile masayı siliyoruz. Sonra aldığımız bardaklardan 1 tane alıyoruz ve içine aldığımız içecekten koyuyoruz, sonra çekirdeğimizi alıyoruz ve bir bardağa dolduruyoruz, bir adet de boş bardak alıyoruz, sonra masamıza tekrar oturuyoruz ve çekirdeğimizi çitleyip boş bardağa çöpünü atarak çitliyoruz ve aynı zamanda içeceğimizden içiyoruz. Bittiği zaman bardakları iç içe koyup çöpe atıyoruz. Tebrikler. Şükür bugün de karnımız doydu diyerek şükür ediyoruz. Bu imkanı olmayanlara da imkan vermesini Allah'tan isteyip duamızı bitiyoruz. Bu mesajı da yazan kişinin böyle bir işsizlik eseri mesajı yazdığı için beğeni atıyoruz.

Hocam ayıptır sorması hangi şehirde yaşıyorsunuz? Bizim burda lahmacun 7.5 TL de o yüzden soruyum dedim.
İstanbulda yaşıyorum. Bizim burada ki restoran 6 TL'ye satıyor. İyinin biraz üstünde lezzeti diyelim. 18 TL lahmacun 1.5 TL su bana 50 kuruş kalıyor. Ara sıra yemeye gidiyorum eve gelirken. Adamlar neredeyse 12-13 yıldır buradalar, mutfakları felan herşeyleri orta yerde temiz iş yapıyorlar, o kadar restoran varken herkes bu dediğim yeri tercih ediyor. İçerisi hiç boş kalmıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı