20 özürlü, 8.5 özürsüz devamsızlık ile sınıfta kalınır mı?

larsulrichh

Hectopat
Ekstra olarak ozurlu devamsizligin siniri oluyor mu? Mesela 22 gun ozurlu, 7 ozursuz devamsizligi olan bir kisi sinifi geciyor mu? @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE siz galiba bilgilisiniz hocam, aydinlatirsaniz sevinirim. İyi gunler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
20 gün özürlü, 10 gün özürsüz devamsızlık hakkınız bulunuyor. İkisinin toplamı 30'u aşıyorsa sınıf tekrarı yaparsınız.

YÖNETMELİK MADDE 36-
(5)
(Değişik:RG-1/9/2018-30522) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
20 gün özürlü
Yönetmelik maddesi verip yanlış bilgi vereni de ilk seni görüyorum açıkçası. Okumakta ve okuduğunu anlamakta sonuncu milletiz maalesef. Özürsüz 10 gün, toplam 30 gün hak bulunuyor. Konu sahibi arkadaş da sanırım lise öğrencisi, toplam devamsızlığı 28.5 gün etmiş. Toplam 30 gün sınırını aşmamış, özürsüz 10 gün sınırını da aşmamış. Sorun oluşturmaz. Sınıf tekrarına kalmaz kısacası izinli devamsızlık için de toplam devamsızlık sınırı aşılmadığı sürece bir sınır yok.

(5) (Değişik:RG-21/4/2022-31816) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir.

Yanlış bilgi
Yönetmelik maddesi verip yanlış bilgi vereni de ilk seni görüyorum açıkçası. Okumakta ve okuduğunu anlamakta sonuncu milletiz maalesef. Özürsüz 10 gün, toplam 30 gün hak bulunuyor. Konu sahibi arkadaş da sanırım lise öğrencisi, toplam devamsızlığı 28.5 gün etmiş. Toplam 30 gün sınırını aşmamış, özürsüz 10 gün sınırını da aşmamış. Sorun oluşturmaz. Sınıf tekrarına kalmaz kısacası izinli devamsızlık için de toplam devamsızlık sınırı aşılmadığı sürece bir sınır yok.
Yönetmelik bilgisini sonradan ekledim. Bu kadar eleştirecek kadar doldurmayın kendinizi hocam. Ha bu arada 10 gün özürsüz yapan kişinin 20 gün özürsüz hakkı kalır, yanlış bir durum yok ortada.

Geri
Yukarı