20 yaşında YKS'ye tekrar girilir mi?

• Konuyu başlatan Od42
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 245

Od42

Hectopat
Daha fazla  
Ben şu anda istemediğim bir bölümü okuyorum. 2 sınıfa geçeceğim sadece 18 yasindayken YKS'ye girdim, 19 yaşıma giremedim şimdiyse 20. yaşıma gireceğim. Sizce tekrar denemeli miyim? Endişe ettiğim şey bir buradan ayrilirsam ve gene basaramazsam bu sefer geri dönüşü yok. En azından lisans okuyorum. Şimdi sizce ne yapmalıyım? Belediyelerin lisans bölümden düz memurluk alımları oluyor mu? Sizce ne yapmalıyım? Üzerinden uzun zaman geçtiğinden YKS konularıni unuttum. Başlarsam temelden başlayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okuduğun üniversiteye devam ederken bir yandan YKS çalışıp şansını deneyebilirsin zaten önümüzdekine giremezsin 2025 için de önünde koca bir zaman var, istersen neden olmasın?

Ben şu anda istemediğim bir bölümü okuyorum. 2 sınıfa geçeceğim sadece 18 yasindayken YKS'ye girdim, 19 yaşıma giremedim şimdiyse 20. yaşıma gireceğim. Sizce tekrar denemeli miyim? Endişe ettiğim şey bir buradan ayrilirsam ve gene basaramazsam bu sefer geri dönüşü yok. En azından lisans okuyorum. Şimdi sizce ne yapmalıyım? Belediyelerin lisans bölümden düz memurluk alımları oluyor mu? Sizce ne yapmalıyım? Üzerinden uzun zaman geçtiğinden YKS konularıni unuttum. Başlarsam temelden başlayacağım.

Her zaman seveceğin işi yap.

Üniversiteye devam ederken yksye girebilirsin ya da ikinci üniversite kapsamında sınavsız açıköğretim bölümlerden birini okuyabilirsin. Belediyeler genelde lisans mezunu iibf bölümlerinden alıyor. Tayin olamıyorsun emekliliğe kadar aynı belediyede çalışıyorsun. Yerinde olsam ikinci üniversite kapsamında iibf bölümlerinden birini okurdum. Bittikten sonra kpss girip gümrük muhafaza memuru olmaya çalışırdım

Bir kaç yılın telafisi olur ama bir ömrün telafisi olmaz hocam. Sınava hazırlanın sonucunuz istediğiniz gibi gelirse oraya baştan başlayıp yerleşin. Eğer şuanki bölümünüzle tutturduğunuz bölüm aynı derslere sahipse çoğunu vermeden halledersiniz. Meraktan soruyorum şuan ne okuyorsunuz ve istediğiniz bölüm nedir?

İnsan sevdiği işi yaptığında her zaman daha keyifli ve verimli olur hocam sınava tekrar girip şansınızı deneyebilirsiniz.

Hangi bölüm?

Geri
Yukarı