200.000₺ araç önerisi

Tutulan araba olmasına gerek yok bu arada. Yani yakıt cimrisi olmasına da gerek yok, arabayı her gün kullanmayacağız. Ben biraz araştırdığım da baya bir araba buldum tabii değişeni vs. var o kadarı olacak.

Dostum bak şimdi şöyle söyleyeyim, küçükten beridir arabalarla haşır neşir olan bir dostun olarak, modelini yüksek alacağım diye parçası bulunmayan araba almayacaksın, 500 tane 1.6 si 10 tane 1.8 i olan arabanin 1.8 ini alayim demeyeceksin, km si düşük görünebilir ama oynanmis olma ihtimali yüksek olabiliri aklından çıkarmayacaksın. Bulunduğun bölgede en yoğun hangi araçların ustasi bulunuyorsa o modele yöneleceksin. O paralarda değişen boya takıntın olmayacak ama feleğin çemberinden gta playlist oyunlarına katılmış gibi olan arabayıda eleyeceksin. Muhtemelen alacagın araba zaten çok modelli olamayacak ama bir ihtimal cok extra donanım paketleri varsa araştırıp bulacaksın hatta benim tavsiyem en boş olanlarını almak(abs falan gibi donanımlar olsun tabi ama atıyorum elektrikli aynadır ön sis farıdır falan çok gerek yok). Bulduğun gözünü kestirdiğin araç olursa buraya at zaten bakar fikir veririz.

Tamam piyasa çer çöp falan da tek arabada doğan değil. Venezuela olmadığımız sürece Şahin, Doğan vs. bunlar 200 bin etmez.
Kesinlikle hocam. Tofaşların çok tutulmasından dolayı fiyatları uçtu zaten yoksa şu an 50.000₺ bile vermem şahsen. Kaza yapsak tahtalı köye gitme riskim %99.9 artık 0,1 şans tutarsa yaşarız.

Dostum bak şimdi şöyle söyleyeyim, küçükten beridir arabalarla haşır neşir olan bir dostun olarak, modelini yüksek alacağım diye parçası bulunmayan araba almayacaksın, 500 tane 1.6 si 10 tane 1.8 i olan arabanin 1.8 ini alayim demeyeceksin, km si düşük görünebilir ama oynanmis olma ihtimali yüksek olabiliri aklından çıkarmayacaksın. Bulunduğun bölgede en yoğun hangi araçların ustasi bulunuyorsa o modele yöneleceksin. O paralarda değişen boya takıntın olmayacak ama feleğin çemberinden gta playlist oyunlarına katılmış gibi olan arabayıda eleyeceksin. Muhtemelen alacagın araba zaten çok modelli olamayacak ama bir ihtimal cok extra donanım paketleri varsa araştırıp bulacaksın hatta benim tavsiyem en boş olanlarını almak(abs falan gibi donanımlar olsun tabi ama atıyorum elektrikli aynadır ön sis farıdır falan çok gerek yok). Bulduğun gözünü kestirdiğin araç olursa buraya at zaten bakar fikir veririz.
Hocam biz Renault Kangoo almayı planlıyoruz ya da o tarz bir panelvan araç almayı planlıyoruz çünkü biz tatile vs. gittiğimiz de gerçekten hatchback ve sedan bagajları yetmiyor. Baktığım da fiyatları 150 binden 200'e kadar uygun. 200 Üstü olanlar biraz temiz olanlar zaten.

Kesinlikle hocam. Tofaşların çok tutulmasından dolayı fiyatları uçtu zaten yoksa şu an 50.000₺ bile vermem şahsen. Kaza yapsak tahtalı köye gitme riskim %99.9 artık 0,1 şans tutarsa yaşarız.

Hocam biz Renault Kangoo almayı planlıyoruz ya da o tarz bir panelvan araç almayı planlıyoruz çünkü biz tatile vs. gittiğimiz de gerçekten hatchback ve sedan bagajları yetmiyor. Baktığım da fiyatları 150 binden 200'e kadar uygun. 200 Üstü olanlar biraz temiz olanlar zaten
Genelde hor kullanılır bu tip araçlar, ford connect bulabilirsen temiz iyi gider iyi de yakar, doblo sanayide ucuz çıkabileceğin servis kısmında var. Ama şunu sakın unutma, sanayide hangisinin ustası varsa o daha iyidir. Aldığın aracı her an sanayiye çektirmek durumunda kalabilirsin. Sağlam masraflar açabilir. Motor yaptırmak durumunda kalırsan zaten minimum 80 90 bin tl ler çıkar.

Güzel bir araca benziyor. Dizele niye girmeyeyim hocam?

Ben bu aracı hiç trafikte göremiyorum hocam çok az var sanırım.

Yaşadığıınız yere göre de değişebilir hocam. Japon'ları sevdiğim için önerdim. Bunun yerine Civic biraz eski ama zamanın sağlam arabalarından Accord 90-94 arası o civarlarda işinizi görür. Şu an Accord bakıyoruz bizde 2 adet o kasadan veya bir sonraki kasasından almayı düşünüyoruz. Laf kalabalığı yapmadan şunu söyleyeyim ben doğan hastasıyım ancak bu parayı doğana şahine vereceğinize 323 alabilirsiniz ya da diğer dediklerimi. Alternatif olarak R19 bakabilirsiniz fransız olarak o da güzel araçtır 1.6 RTE alize vardı bizde. Doğudaki usta bakımda motor yağını boşalttıktan sonra yeni yağ koymadan çalıştırdığı için motor yemesi dışında bir tek göstergesinde sıkıntılar vardı. Verebileceğim öneriler bunlar. Tabii ki bu arabalar sağlam desek de araç sahibinin nasıl kullandığıda önemli. Bunların dışında da elinizi çabuk tutun 560.000 TL'ye bulduğumuz Passat 2.0 TSI araç şu an 640.000 TL fiyat çekti piyasanın sağı solu gün geçtikçe belli olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı