200-210 TL Futbol Ayakkabısı önerisi

FurkanAltun

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Arkadaşlar Büyük Altay'da oynuyorum. 14 yaşındayım ve mevkim sol kanat. Yalnız orta saha ve diğer kanatlarda da oynamam gerekebiliyor bazen. Bu yüzden hızlı olmam lazım ve ayakkabının da kuş gibi hafif olacak şekilde uçurması gerek diyebilirim. Maalesef bütçem 600-700 TL değil. Maksimum çıkabileceğim 200-210 TL olur herhalde. Birkaç kişi krampon yerine halı saha almak daha hızlı koşturabilir diyor ama emin değilim bu konuda. Nike Vapor'u çok övüyorlar hız konusunda. Bu konudan anlayan belli bir takımda oynayan veya yöneticilik yapan kısacası bilgili olan var ise yardım ederse sevinirim. Nike Bravata'yı beğenmiyorum. İçimden geçen ayakkabı Nike Superfly V ama oda bütçemi aşıyor. Düşündüğüm ayakkabıları aşağıya atayım. Kinetix istemiyorum. Öneri yapan herkese teşekkür ederim.
Nike Erkek Halısaha & Krampon AH7363-701 SUPERFLY 6 CLUB FG/MG AH7363
Nike Mercurial Vapor XII Academy CR7 FG/MG Erkek Krampon

Son düzenleme:
Direkt olarak model tavsiyesi yapamam ama çim sahada oynuyorsan halı saha modellerine hiç bakma bile. Ayakta duramazsın çünkü. Ayrıca sprint ayakkabıları da çivili oluyor. Yani kramponla daha hızlı çıkışlar yapabilirsin.

Bileği saran kramponların koşuya ve hızlı çıkışlara ne gibi bir etkisi olduğunu da bir bilene sordum, bana dönünce o bilgiyi de paylaşırım.

Direkt olarak model tavsiyesi yapamam ama çim sahada oynuyorsan halı saha modellerine hiç bakma bile. Ayakta duramazsın çünkü. Ayrıca sprint ayakkabıları da çivili oluyor. Yani kramponla daha hızlı çıkışlar yapabilirsin.

Bileği saran kramponların koşuya ve hızlı çıkışlara ne gibi bir etkisi olduğunu da bir bilene sordum, bana dönünce o bilgiyi de paylaşırım.
Rica etsem bütçem dahilinde sorduğunuz kişi krampon önerisinde bulunabilir mi?
Nike Erkek Halısaha & Krampon AJ3545-600 SUPERFLY 6 CLUB CR7 FG/MG AJ3545 şu an en çok bu modele yakınım.

Son düzenleme:
Şu modelleri önerdi kendisi:

* Legend 7 Academy Fg Erkek Nike Siyah Erkek Çim Zemin Kramponu AO2596-001 | Korayspor

*Mercurial Vapor 12 Academy Fg/Mg Erkek Nike Gri Erkek Çim Zemin Kramponu AH7375-060 | Korayspor

*Vapor 12 Academy Njr Fg/Mg Erkek Nike Erkek Çim Zemin Kramponu AO3131-710 | Korayspor

*X 17.3 Fg Erkek adidas Erkek Çim Zemin Kramponu CP9192 | Korayspor

Ben ilk sıradakini veya en sonuncu Adidas'ı tercih ederdim.

Bilek destekli olanların top hakimiyetine birazcık katkı yaptığını söylüyor ama bu, ayakkabı seçiminde ne derece etkili olur ve bu katkısı ne derecede olur bilemiyoruz tabi ki, herkesin denemesi gerekiyor bunu. Hız ve koşma konusunda da bilek desteği olanlar ve olmayanlar arasında kayda değer bir fark olmadığını söyledi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı