200-250 TL notebook soğutucu tavsiyesi

Glank

Hectopat
Merhabalar Dell Inspiron 5110 kullanıcısıyım. 2-3 ayda bir Cooler Master markalı termal macun ile macunluyorum ve fanını temizliyorum ancak 1 aya kalmaz bilgisayar yine alev alev yanıyor. Bunu önlemek için Dell Inspiron 5110 ile uyumla çalışabilecek, güvendiğiniz bir marka varsa yazarsanız memnun olurum teşekkürler.

Laptopunuzun altında büyük hava kanalları yoksa büyük beklentiler içine girmeyin, hava kanallarını kapatmadan altına bir kitap koyarak da soğutmaya yardımcı olabilirsiniz,

Önerim;

Merhabalar Dell Inspiron 5110 kullanıcısıyım. 2-3 ayda bir Cooler Master markalı termal macun ile macunluyorum ve fanını temizliyorum ancak 1 aya kalmaz bilgisayar yine alev alev yanıyor. Bunu önlemek için Dell Inspiron 5110 ile uyumla çalışabilecek, güvendiğiniz bir marka varsa yazarsanız memnun olurum teşekkürler.
Hayal kırıklığına uğratmak istemem fakat hepsinin olayı alttan kasaya hava vermek ve aşağı yukarı hepsi benzer performanslar sağlamakta. Kendim envai çeşidini kullandım oradan biliyorum. Hatta kardeşimin bilgisayarına elimdeki fandan kendim bir soğutucu yaptım. Piyasada satılan en iyisini getirsen aynı şekilde soğutamaz çünkü tam alttaki bakır blokların altındaki ızgaralara denk gelecek şekilde ayarladım ve devri yüksek bir fan kullandım. Sana kişisel tavsiyem aşırı derecede para vermene gerek yok demek olabilir. Bu arada eski dizüstü bilgisayarıma sıvı soğutucu takmışlığım var. Oyunda 80 dereceleri gören bilgisayar tam yükte 50 derecede çalışıyordu. 😄
Bu arada hava tahliye fanının olduğu yerde toz birikmesi ya da fanda bir hantallık varsa önce onu gidermelisin. Zira insanların en büyük yaptığı hatalardan birisi hava verirken sıcak havayı tahliye etmeyi ihmal etmelidir. Bu sistemi daha da boğar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı