200 - 250TL hava soğutma fan önerisi

DeWitt

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar, kasamın hava akışı iyi olmadığı için işlemcim ısınıyor. Boşta 50 dereceleri görüyor. MW2 Remastered oynarken bir kaç dakika içinde 80 dereceyi gördü. Termal macun ve fan almayı düşünüyorum. En fazla 250 TL bir fan arıyorum. İşlemcim Ryzen 5 1600, AF. Veya bu fanlar işimi görür mü ?

Screenshot_20200517-210111.jpg

Bunu Windows sistemimde kullanıyorum ve çok memnunum.
Boşta ve yük altında değerleri nasıl ? Ayrıca tavsiye ettiğiniz termal macun var mı ? Elimdeki macunu 3 kere kullandım ve bitti. Cooler Master Yüksek Performanslı termal macun almıştım pek memnun kalmadım.
Arctic soğutucular öneriliyor genelde. Ancak fotoğraftaki Arctic nasıldır tam bilemiyorum.
Artic Freezer Duo fiyatı bütçeme uygun olsa direkt alırdım ama maalesef 400 küsur lira.

Boşta 25 derece, yükte maksimum 60-65 derece alıyorum. Termal macun olarak bunu kullanıyorum ama bu da baya iyi.
Bende İ59400F Kullanıyorum önerdiğiniz hava soğutucu benim işlemcimede uyumlu olurmu anakartım asus prime b360 m-k yüzde 30 kullanımda 80 dereceyi görüyorum oyunlarda yüksek ayarlarda işlemcimden yana ısı sorunu çekiyorum benim içinde o fan ile termal macunu önerebilirmisiniz?

Bende İ59400F Kullanıyorum önerdiğiniz hava soğutucu benim işlemcimede uyumlu olurmu anakartım asus prime b360 m-k yüzde 30 kullanımda 80 dereceyi görüyorum oyunlarda yüksek ayarlarda işlemcimden yana ısı sorunu çekiyorum benim içinde o fan ile termal macunu önerebilirmisiniz?
Uyumludur evet desteği var. Ben vsync kapatınca sıcaklık daha da artıyor sebebi ne olabilir ?

Arctic Freezer 34, DUO modellerini tercih edin biraz bütçeyi aşıp kesinlikle değer.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı