200-300 TL'ye Klavye Önerisi

hdjye

Decapat
Uzun bir zaman sonra klavyemi yenilemeye karar verdim ama hangi modeli alacağıma tam karar veremedim.
Aklımda Corsair K55 ve Masterkeys Lite L vardı.
Fakat geçenlerde şu klavye Corsair Gaming K70 LUX Kırmızı LED Cherry MX Red Türkçe Gaming Mekanik Klavye | ITOPYA indirime girdi ve açıkçası beni çok cezbetti. Daha önce hiç mekanik klavye kullanmadığım içinde almışken tam alayım diyorum ama sizce bir klavyeye bu kadar para verilmeli mi? açıkçası ben çok kararsız kaldım.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Not: Başlık eksik olmuş 200-300 TL Klavye önerisi olacaktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tavsiyem, K70. Ama stoğu biterse veya indirimi biterse Cooler Master Masterkeys Lite.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mekanik istemiyorsan Logitech G213, yarı mekanik istiyorsan Corsair K55, 350-400TL'ye çıkabilirsen Logitech G810 önerecektim ancak doların etkisiyle fiyatı 600TL'ye sıçramış.

Açıkçası o fiyata K70 bulmuşken kaçırmayın derim, fiyatlar daha da yükseliyor.

Öncelikle attığın linkteki ürün 399 TL(yani 400) konuda 200-300 Tl olarak sormuşsun. O bütçeye alınabilecek güzel bir klavye K70.

Ancak mekanik klavye almadan deneme imkanınız varsa bir mağazada aynı ürünü veya muadili sayılabilecek bir ürünü deneyin.

Ben K68 alıp hissiyatı benim için yeterli olmadığı ve klavyenin RGB olmasını istediğim için iade edip BloodyB870R aldım.

Eğer RGB olsun olmasın farketmez diyorsanız ve hissiyatının sizi memnun edeceğini inanıyorsanız alınabilecek çok güzel bir klavye K70.

Öncelikle attığın linkteki ürün 399 TL(yani 400) konuda 200-300 Tl olarak sormuşsun. O bütçeye alınabilecek güzel bir klavye K70.

Ancak mekanik klavye almadan deneme imkanınız varsa bir mağazada aynı ürünü veya muadili sayılabilecek bir ürünü deneyin.

Ben K68 alıp hissiyatı benim için yeterli olmadığı ve klavyenin RGB olmasını istediğim için iade edip BloodyB870R aldım.

Eğer RGB olsun olmasın farketmez diyorsanız ve hissiyatının sizi memnun edeceğini inanıyorsanız alınabilecek çok güzel bir klavye K70.
Daha önce bir internet kafe de ucuza satılan mavi switchli klavye denemiştim, hissiyatı güzeldi ama sesi çok gelmişti. İnternetten baktım kırmızı switchler daha az ses çıkarıyormuş. RGB olması benim için o kadar önemli değil ve Cherry MX Red kullanan kaliteli bir klavye için 100 TL bütçemi arttırabilirim ama Masterkeys Lite L 218 TL ye satılıyor. Merak ettiğim arada gerçekten bu fiyat farkı kadar bir fark var mı?

Corsair Gaming K70 alabilirsiniz.
Cooler Master MasterKeys Lite RGB sahibi olduğum için ne kadar çok almak istiyor olsam da alamıyorum. Cooler Master MasterKeys Lite RGB klavye bir köşeye atmamak için.

Cooler Master MasterKeys Lite RGB klavyeyi gönül rahatlığı ile alabilirsin. Ancak 400 TL fiyatla Corsair Gaming K70 varken ben Cooler Master MasterKeys Lite RGB düşünmezdim açıkçası.

Bütçeniz almaya imkan veriyorsa kaçırmayın.

Daha önce bir internet kafe de ucuza satılan mavi switchli klavye denemiştim, hissiyatı güzeldi ama sesi çok gelmişti. İnternetten baktım kırmızı switchler daha az ses çıkarıyormuş. RGB olması benim için o kadar önemli değil ve Cherry MX Red kullanan kaliteli bir klavye için 100 TL bütçemi arttırabilirim ama Masterkeys Lite L 218 TL ye satılıyor. Merak ettiğim arada gerçekten bu fiyat farkı kadar bir fark var mı?
Öncelikle mekanik anahtarlara geçiyorsunuz ve kaliteli bir mekanik klavye fiyatı şuan bu civardan başlıyor. Fiyat olarak K70 şuan çok iyi. Ucuz klavyelerdeki mavi switchler genelde Cherry Mx olmuyor. Ancak ses konusunda benzer şekildedir.

K70 gayet alınabilir bir klavye. Eğer deneme fırsatın varsa Cheery Mx Red bir klavye denemen aklında soru işareti kalmaması için güzel olur. K70 400 Tl fiyatı şuanki kurla gerçekten çok iyi bir seviyede alırsan seni pişman edeceğini sanmam.

Hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Az önce K70 in siparişini verdim ve sanırım son indirimli ürünü ben aldım çünkü fiyatı tekrar 700 TL civarında. Umarım beklediğim gibi çıkar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı