200-400 TL Satürn'ü izlemek için teleskop önerisi

Kutlu.

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Jüpiter, Satürn bide Gliese 436 b'yı kafaya taktım. İzlemek için teleskop almayi düşünüyorum. Önerebileceğiniz bi teleskop var mı? Bütçe 200-400.

Peki dürbün niyetine kullanabiliyor muyuz? Dünyadaki bir yeri gözlemek için. Çünkü böyle bu teleskobun böyle bir özelliği varsa (Ankara'da oturuyorum) şehir manzarasının çok güzel olduğu bir yerde bunu kullanmayı düşünüyorum.

Evet arkadaşın linkini yolladığı teleskop Dünya gözlemi için de uygun. Ama üstüne basa basa söylüyorum amazon.de de yada yurtdışında teleskop fiyatları tam yarı fiyatına.
Haklısın ancak şöyle bir sorun var, gümrükte takılma sorunu ve kargo bekleme durumu kanserdir.

Haklısın ancak şöyle bir sorun var, gümrükte takılma sorunu ve kargo bekleme durumu kanserdir.
Ben dev bir teleskop getirdim :) 22 kg civarıydı ve gümrükte bakmadılar bile. Tabi kargo ile getireceksen bilmiyorum neler olur.

Teleskoba gümrükte sorun çıkartmazlar. Drone getirdim yakın zamanda orda takıldım ama geçtim sonra. Dikkat et başına iş alırsın felan dedi yolladı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı