200-500 TL kulak içi oyuncu kulaklığı tavsiyesi

Hocam oyun için kulak içi kulaklık iyi değil oyun için 7.1 Surround destekleyen headset tarzı kulaklık lazım size emin olun ister alacağınız kulak içiye 1000 TL verin en dandik headset kulaklığa sahip olan adam sizden daha avantajlı olacaktır.

Sanal 7.1 tamamen gereksiz bir özellik. Pro oyuncular kulak içi kullanabiliyor. Ancak o fiyat aralığında yeterli bir kulak içi bulunur mu model konusunda çok bilgim yok. Bir ara ben de araştırmıştım.

Aslında oyunlarda iyi ses kasmak için ne gibi ses özellikleri olması gerekiyor? Bunu net ortaya koyduğumuzda belki de bu ölçü ile kulaklık seçimlerini yapmak daha kolaylaşabilir.

Mesela iyi bir kulak içi müzik kulaklığıyla oyunlarda iyi ses kasılabilir mi? Pro oyuncularda hi-fi kulaküstü kulaklıklar görüyorum mesela. Bir aralar Philips SHP9500 alıp yanına ekstra mikrofonla oyuncu kulaklıklarından çok daha iyi bir set yapmayı planlıyordum. Sonra bütçe vs derken yapamadık aslında çok da pişman oldum neyse :)

Mithrain ve bazı pro oyuncular Bose Q20 kullanıyor ama onun fiyatı yüksek. Ancak bu demek oluyor ki kulak içi oyuncu kulaklıkları yeterli seviyelerde. Bu kulaklıkta gürültü engelleme mevcut.

Belki de iyi bir müzik kulaklığı seçip yanına ekstra mikrofon almak daha fiyat performans bir çözüm olabilir.

Harici mikrofonları araştırırken şu modeli görmüştüm. Mikrofon testlerinde kalitesini beğenmiştim.

Aslında kulaküstü oyuncu kulaklığının yanına böyle bir set oluşturmak iyi olur. Zira yazın kulaküstü kulaklıklar gerçekten çok terlediyor. Hele de suni deri ise felaket.

Geri
Yukarı