200₺ civarı 84 tuşlu klavye önerisi

Redragon kökeni neresi çözemediğim ve Defender ile bir alakası var mıdır o konuda da bir kesin bilgiye ulaşamadığım bir marka. Her kaynakta Çinli bir marka olduğu bilgisine ulaşıyorum muhtemelen Çin markasıdır kısacası. Neyse asıl bahsetmek istediğim konu bu markanın klavye, mouse ve kulaklığı diğer Çin üretimi klavyelerle aynı. Rampage, Frisby, Motospeed, James Donkey, Gamepower gibi markaların iyi olmadığını dile getirip Redragon onlardan daha iyi demek trajikomik bir durum.
Fakat alınabilir bir ürün olduğunu düşünüyorum o konuda ki fikrim bakidir.

Redragon kökeni neresi çözemediğim ve Defender ile bir alakası var mıdır o konuda da bir kesin bilgiye ulaşamadığım bir marka. Her kaynakta Çinli bir marka olduğu bilgisine ulaşıyorum muhtemelen Çin markasıdır kısacası. Neyse asıl bahsetmek istediğim konu bu markanın klavye, mouse ve kulaklığı diğer Çin üretimi klavyelerle aynı. Rampage, Frisby, Motospeed, James Donkey, Gamepower gibi markaların iyi olmadığını dile getirip Redragon onlardan daha iyi demek trajikomik bir durum.
Bugün Mediamarkt'ta Trust'ın GXT 870 modelini gördüm. Sanırım kendi çıkardıkları GXT marka beyaz switch kullanmışlar. Sizce alınabilir mi?

Aldığım fareden sonra araştırıp Rus markası olduğunu, Defender markasının oyun ürünleri tasarlamak amacıyla yan kuruluşu olduğunu ve Çin de üretildiğini bulmuştum. Çok iyi bir markadır demedim. O fiyata istediği özelliklerde alabileceği en iyi markadır dedim. Evet saydığınız bir çok modelden daha kalitelidir. Saydığınız markaların hepsini denemedim ancak denediklerimde aynı fiyatta karşılaştırdıklarımdan iyi çıktı. Teknolohik şansta olabilir bilmiyorum. Hatta MSI ile birebir aynı olan bir klavyesi de (MSI Intercepter DS4100) var Redragon markasının. Kim kimden almış tasarımı bilemem. Ancak aynı yerde üretildikleri çok belli. Demek istediğim zaten çok çok aşırı kaliteli bir marka olsaydı fiyatı da diğer markalar gibi daha yukarıda olurdu. Klavyeler hakkına bilginiz olduğunu biliyorum. Ancak insanları aşağılar gibi konuşma tarzınızın da doğru olmadığını biliyorum. Teknik olarak incemelerini yapmasam da senelerden beri kullana kullana bazı şeylere aşina olunabiliyor. Benim kide öyle öyle bir durumdu. Markayı savunduğumu sanmayın babamın firmasın değil :D. Trajikomedi deyip alınabilir bir ürün olduğunu söylemeni anlamadım. Neyse arkadaşım sana iyi incelemeler. İyi sosyaller.

@JiJi o araştırdığın yüksek ihtimal videolar bana ait :D Tarafımca hazırlananRedragon Karura ve Nemeanlion incelemesi Youtube'da var :D Videoda Rus markası dememe rağmen sonrasında öğrendiğim bilgiler Rusya'yla alakası olmadığı yönünde oldu. Hala net bir bilgiye sahip değilim ama Çin markası olması yüksek bir ihtimal. Birde bahsettiğimiz markaların ürünleri de aynı şartlarda üretiliyor. Büyük bir farkları yok sadece Redragon aralarında gerçek tek marka. Tek demeyelim James Donkey'de benzeri bir marka o açıdan bu ürünlerden ayırmak yanlış olur.

Trajikomik durum senin olayı açıklama tarzın. Ürünleri kullandım parasını verdim aldım hatta markayı kötülemiyorum ki yukarıda saydığım tüm markalardan bir ürüne sahibim yani alınmaz diye bişey belirtmedim. İncelemek için yada kullanmak için aldığım bir çok markanın ürünü oluyor.

@JiJi o araştırdığın yüksek ihtimal videolar bana ait :D Tarafımca hazırlananRedragon Karura ve Nemeanlion incelemesi Youtube'da var :D Videoda Rus markası dememe rağmen sonrasında öğrendiğim bilgiler Rusya'yla alakası olmadığı yönünde oldu. Hala net bir bilgiye sahip değilim ama Çin markası olması yüksek bir ihtimal. Birde bahsettiğimiz markaların ürünleri de aynı şartlarda üretiliyor. Büyük bir farkları yok sadece Redragon aralarında gerçek tek marka. Tek demeyelim James Donkey'de benzeri bir marka o açıdan bu ürünlerden ayırmak yanlış olur.

Trajikomik durum senin olayı açıklama tarzın. Ürünleri kullandım parasını verdim aldım hatta markayı kötülemiyorum ki yukarıda saydığım tüm markalardan bir ürüne sahibim yani alınmaz diye bişey belirtmedim. İncelemek için yada kullanmak için aldığım bir çok markanın ürünü oluyor.
Egonu çok sevdim gerçekten :D Ben yabancıların incelemelerinde ve forumlarında Rus menşeini duymuştum. Sende demiş olabilirsin bilmiyorum. Ben aldığımda türkçe video yoktu diye hatırlıyorum. Belki de ben bulamadım. Olayı açıklama tarzımda da herhangi bir tuhaflık göremedim ama şimdi başkasının konusunu kirletmeye gerek yok. Sen daha iyilerini bulup önerirsin aynı bütçede inşallah arkadaşımızın işi görülür. İyi sosyaller.

Egonu çok sevdim gerçekten :D Ben yabancıların incelemelerinde ve forumlarında Rus menşeini duymuştum. Sende demiş olabilirsin bilmiyorum. Ben aldığımda türkçe video yoktu diye hatırlıyorum. Belki de ben bulamadım. Olayı açıklama tarzımda da herhangi bir tuhaflık göremedim ama şimdi başkasının konusunu kirletmeye gerek yok. Sen daha iyilerini bulup önerirsin aynı bütçede inşallah arkadaşımızın işi görülür. İyi sosyaller.
Size de iyi Sosyaller, haklısınız konuyu kirlettik :D Ego olayı değil yalnız ama öyle yorumluyorsan bişey diyemem. Konuyu şöyle kapatayım en iyisi;

FİRMA HAKKINDA
Redragon - oyuncular için yüksek kalite ve özelliklerde ürünler üretir. Firma araştırma, geliştirme ve oyun aksesuarları, bilgisayar faresi, klavyesi ve mousepad üretimi üzerinde uzmanlaşmıştır.

2012'de sektöre giriş yapan Redragon markası, şimdiden dünya çapında oyuncuların sevgisini kazandı. Markanın ürünleri en büyük ilgiyi doğu Asya, ABD ve Birleşik Krallık'ta görüyor. Redragon 2015'de Rus pazarına giriş yaptı.
Kaynak: Redragon

Son cümleden Rus markası olmadığını anladım, haksız mıyım?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı