200 Dolar/220 Euro olan PlayStation Portal, Türkiye'de 12.000TL'den satılacak

Arada yine Bilkom varsa verginin üstüne bir de onlar kar koyuyordur. Türkiye'den şu an Sony'nin hiçbir konsolu alınmaz, yurt dışı alırım garantisiz olsun ama şunlar para yemesin.
Garanti olayı da şart malesef. İthalatçı ürünlerde herhangi bir arıza durumunda ürün elinizde patlıyor. Ama resmi eurasia garantili olduğunda sıfırı ile değişim mümkün. Biraz daha pahalı olsun resmi garantili olsun diye düşünenlerdenim şahsen.

Garanti olayı da şart malesef. İthalatçı ürünlerde herhangi bir arıza durumunda ürün elinizde patlıyor. Ama resmi garantili olduğunda sıfırı ile değişim mümkün. Biraz daha pahalı olsun resmi garantili olsun diye düşünenlerdenim şahsen.
Bir sorun olursa bir şekilde kargoyla falan yurt dışı garantisine gönderilir ki bir sorun olma ihtimali de çok çok düşük bence konsolda. Aradaki fiyat farkları fazla açılmaya başladı, yurt dışından 15 bine alacağın ürüne 25 bine satıyorlar.

O cihaza özel oyunlar yok mu?
Cihazın donanımı yok. İnternet ile PS5'e bağlanıp(Evet bu 12000TL'lik cihazın çalışması için bir PS5 şart) PS5 oyunlarını oynuyorsun. Görsel kalite ve gecikme internet hızına bağlı. Yani Turkiye'de şu anki internet altyapısı ile kolay kolay verim alınamaz bu cihazdan.

Bu kadar da gereksiz bir alet olmamalı yahu. Kendi donanımı bile yok, PS5 ile bağlanarak oynuyorsun ve zaten evdeyken neden koskoca ekran varken şu dandik ekrandan oyun oynayayım? Arada bir tuvalete gittiğimde Kratos ile balta atayım diye 12000 TL para vermek çok zengin olsam bile düşünmeyeceğim bir şey. 😀

Xbox bunu telefondan yaptırıyor zaten. Ne anlamı var ki bu cihazın? Bu cihazın fiyatına Series S alıp telefondan uzaktan bağlanma seçeneği ile oynayabilirsiniz. Ne de olsa Xbox da hızlı internet istiyor PS da.

Ben denedim ve gerçekten gecikme olmadan oynatabildi ama çok da bir numarası yok. Konsol TV'ye falan bağlıysa aile üyeleri TV izlerken siz telefondan oynayabilirsiniz fakat bunun dışında da bir işe yaradığı yok.

Yurt dışında 200 Dolar olan, evin tuvaletinde de PS5 oynamaya devam etmekten başka bir işe yaramayan, telefondaki ücretsiz mobil uygulama ile de aynı şeyi yapabildiğiniz, sadece PS fanboylarından para koparmak için yapılmış bu dandik ürün ülkemizde 12000TL olacakmış. PS fanboylarına hayırlı olsun.
Kaynak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Peki "De Marke Gaming" bu haberi nereden alıyor? Doğrudan PS'den mi?

Yurt dışında 200 Dolar olan, evin tuvaletinde de PS5 oynamaya devam etmekten başka bir işe yaramayan, telefondaki ücretsiz mobil uygulama ile de aynı şeyi yapabildiğiniz, sadece PS fanboylarından para koparmak için yapılmış bu dandik ürün ülkemizde 12000TL olacakmış. PS fanboylarına hayırlı olsun.
Kaynak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Daha bugün PC'ye Steam Link üzerinden bağlandım üstüne dandirik bir gamepad'im vardı onu bağladım hem yemek hemde oyun oynadım arada sapıtıyor gidiyor geliyor ama çoğunlukla olumlu bir deneyimdi benim için zaten PS Exclusive'ler PC'de var ki dahası'da geliyor o mantıkla bu Portal denen nane bir şeye yaramıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı