200 FPS'de oyun akıcı değil

baglo29

Femtopat
Daha fazla  
75Hz monitör var DisplayPort ile bağlı G-Sync falan açık oyunda V-Sync'de açık FPS'im 200 kasıyor hissiyatı veriyor drop falan hiçbir şey yok.

Oyun dışında gameusersettings ile fps'i 150'ye (2x Hz) sabitleyip g-sync v-sync vs. kapatın yıllarca bu sorunla ben de uğraştım aynı şekilde 75hz monitörüm var ortalama 200fps alıyorum fakat hiç akıcı değil. Fakat bu sorunu diğer oyunlarda hiç yaşamıyorum sorun genel olarak Fortnite ile alakalı tahminimce.

FPS değeri istersen 500 yazsın fark etmez. Monitörün 75 Hz. Sistemin 200 FPS uretiyor olabilir ama monitör sana ne olursa olsun en fazla 75FPS gösterecektir.
Böyle diyorsunuz fakat oyunda fps'i 120ye sabitlemekle 240'a sabitlemek arasında akıcılık olarak çok fark oluyor. Sebebini bilmiyorum fakat ben bu görüşü desteklemiyorum.

Böyle diyorsunuz fakat oyunda FPS'i 120ye sabitlemekle 240'a sabitlemek arasında akıcılık olarak çok fark oluyor. Sebebini bilmiyorum fakat ben bu görüşü desteklemiyorum.

Eğer dedigin gibi iki FPS degeri arasinfa fark hissediyorsan monitörün 75Hz değil. Ya da psikolojik olarak fark varmış gibi hissediyorsun.

RSS (MSI Afterburner indirince gelir) ile FPS sabitleyeceksiniz. Başka programla sabitlemeyin akıcı olmuyor, ilgili video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FPS değeri istersen 500 yazsın fark etmez. Monitörün 75 Hz. Sistemin 200 FPS uretiyor olabilir ama monitör sana ne olursa olsun en fazla 75FPS gösterecektir.
al işte Bi kafa yapısı daha. öyle bir şey yok kardeşim hz dediğin şey yenilemedir fps ile bir alakası yok. bende 75hzyim 75 fps ile 150 fps arası dağlar kadar fark var. hz ne kadarsa o kadar fps gösterir yalan bir bilgidir siz bilgisayar kullanmıyormusunuz?

al işte Bi kafa yapısı daha. öyle bir şey yok kardeşim hz dediğin şey yenilemedir fps ile bir alakası yok. bende 75hzyim 75 fps ile 150 fps arası dağlar kadar fark var. hz ne kadarsa o kadar fps gösterir yalan bir bilgidir siz bilgisayar kullanmıyormusunuz?
Alıntı yaptığın arkadaşın dediği doğru ve hz ile fpsin çok alakası var. Eğerki 75 hz monitörü varsa en fazla 75 fps gösterir. Yani aslında aldığı fps oyunu etkiliyo fakat en fazla 75 fpse kadar sınırlıyor. Sanırım siz yanlış anladınız.

Al işte bir kafa yapısı daha. Öyle bir şey yok kardeşim Hz dediğin şey yenilemedir FPS ile bir alakası yok. Bende 75Hz'yim 75 FPS ile 150 FPS arası dağlar kadar fark var. Hz ne kadarsa o kadar FPS gösterir yalan bir bilgidir siz bilgisayar kullanmıyor musunuz?

Dediğin hem doğru hem yanlış. Hertz, ekranınızın yenileme hızı. Ekranın yenileme hızı 60 Hz ise bu, görüntüyü saniyede 60 kez yenilediği anlamına gelir. Ekran 75 Hz ise, görüntüyü saniyede 75 kez yenilediği anlamına gelir. FPS ise 1 saniyede ekrana aktarılan kare sayısını ifade eder. Şimdi, sistem 200 FPS üretsin. Yüksek FPS de, oluşturulan kareler arasındaki süre azaldığından monitöre yollanan karelerin arasında da az süre olur. Dolayısıyla monitör, gelen kareleri göstermek için daha az bekletir. Ancak, FreeSync veya G-Sync varsa monitörle ekran kartı senkronize şekilde çalışır. Yani sistemin ürettiği kareler tam olarak monitör yenileme yapacağı zaman yollanır ve bekleme olmaz. Bu durumda da ekranın yenileme hızıyla (Hz) aynı FPS değerini alırsın. Piyasada 60Hz monitörler 2 bin lirayken, 240 Hz olanları boşuna 6bin liraya satmıyolar. Gerçek akıcılık istiyorsan yüksek Hertzli monitör kullanırsın. 300 FPS üreten bir sistemi önce 60 Hz monitöre, sonra da 240 Hz monitöre bağlarsan farkı anlarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı