200 Mbps fiber gerekli mi?

VDSL2 bağlantıda teoride 250 Mbps alınabiliyor ancak bu hız faktörü bulunduğunuz binanın santrale olan uzaklığı, bina içi kablolama kalitesi ve dış etmenlere göre değişir. Teoride fiber hat gerekmez ancak ne kadar sağlıklı kullanırsınız bilemem. VDSL bağlantıda ise 100 Mbps'ye kadar alınabilir.

Peki 100 Mbps günlük kullanımda yeter mi hocam.

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişir ben daha önce ki evimde 100Mbps Fiber hat kullanıyordum şu an başka bir yere taşındım 50 Mbps VDSL hat kullanmaya başladım. Benim için bu hızlar yeterli örnek verecek olursak 100 Mbps bağlantıda 100GB bir dosyayı 2 saat civarında indirebilirsin buradan yola çıkarak kendinizce bir varsayımda bulunun.

Eğer fiber altyapısı yoksa maksimum 50 Mbps kullanabiliyorsun diye biliyorum. 200 Mbps alsan bile o kadar yapamaz maksimum 72 de brakır

eğer çok fazla fps oyunu oynuyorsan az çok idare ettirir ama bi zaman sonra sinir olursun

Eğer fiber altyapısı yoksa maksimum 50 Mbps kullanabiliyorsun diye biliyorum. 200 Mbps alsan bile o kadar yapamaz maksimum 72 de brakır.

Eğer çok fazla FPS oyunu oynuyorsan az çok idare ettirir ama bir zaman sonra sinir olursun.

Fiber altyapı başvurusu yapsam ücret alırlar mı? Kişiye özel çekiyorlardı galiba bir bilgim yok.

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişir ben daha önce ki evimde 100Mbps fiber hat kullanıyordum şu an başka bir yere taşındım 50 Mbps VDSL hat kullanmaya başladım. Benim için bu hızlar yeterli örnek verecek olursak 100 Mbps bağlantıda 100GB bir dosyayı 2 saat civarında indirebilirsin buradan yola çıkarak kendinizce bir varsayımda bulunun.

Gayet ideal 20 Mbps internet ile 100 GB dosya için yarım gün bekliyorum.

Altyapınızın desteklemediği bir paketi satın alamazsınız.

Örneğin; Vodafone fiber 50-100-200-1000 Mbps veriyor. Altyapımı sorguladığım zaman 50-100 ve 200 Mbps paketlerinden birini alabileceğimi söylüyor.

Fiber altyapı başvurusu yapsam ücret alırlar mı? Kişiye özel çekiyorlardı galiba bir bilgim yok.

Gayet ideal 20 Mbps internet ile 100 GB dosya için yarım gün bekliyorum.
Kişiye özel çekiyorlar diye biliyorum çünkü benim kuzenim yazılım mühendisi ve internet gerekiyor Ankara/Yenimahallede oturuyor fakat fiber altyapısı yoktu kendisi için çektirtti 1000 mbps lik yani 1 gigabitlik internet çektirtti

Kişiye özel çekiyorlar diye biliyorum çünkü benim kuzenim yazılım mühendisi ve internet gerekiyor Ankara/Yenimahallede oturuyor fakat fiber altyapısı yoktu kendisi için çektirtti 1000 mbps lik yani 1 gigabitlik internet çektirtti
ama her yere çekiyorlar mı bilmiyorum hatta belki orada vardı o sadece 1000 mbps yapmış da olabilir tam hatırlayamıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı