200 Mbps internet 100 Mbps ile sınırlanıyor

SpIRooke

Hectopat
Normalde 200'ü rahat görüyorum ancak bazen kendiliğinden 100'e sınırlıyor, sorun başka cihazlarda yok. Kendiliğinden düzeliyor ya da interneti kapatıp açmak, kabloyu takıp çıkarmam gerekiyor. B450-M S2H anakartım var. Modem ZTE H3600.

Dosya Ekleri

• hız.PNG
    hız.PNG
    26,7 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Bir İSS firmasında çalışıyorum bu tarz problemler genelde kullandığın kablonun uç kısmında kırık veya temassızlık yarattığında oluyor. 100mb den fazla almak için zaten CAT6 kablo kullanıyorsundur. Eğer kablonun uç kısmı zarar gördüyse bazen temassızlıkta cat5 gibi çalışabiliyor. Önerim öncelikle kablonun her iki ucunu da yeniden çaktırman. Büyük ihtimalle sorununu giderir.

Normalde 200'ü rahat görüyorum ancak bazen kendiliğinden 100'e sınırlıyor, sorun başka cihazlarda yok. Kendiliğinden düzeliyor ya da interneti kapatıp açmak, kabloyu takıp çıkarmam gerekiyor. B450-M S2H anakartım var. Modem ZTE H3600.
Hocam benim geçmiş konularıma bakarsanız aynı sorunu yaşadığımı görebilirsiniz. Cat 5e kablom gevşek kalıyordu ve 100mbps üzerine çıkmıyordu hızım, ben de Cat 6 bir kablo aldım ve şu an almam gereken hızı alabiliyorum. Not: Cat 5e ve Cat 6 200mbps hızı sana rahatlıkla verecektir ama Cat 6 almanı tavsiye ederim, geleceğe de yatırım olmuş olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı