200 Mbps internet 100 Mbps olarak geliyor

Makaleler
1
Sorunum başlıkta ki gibi. 200 Mbps Superonline fiber bir internete sahibim. Birkaç gün önce 200 Mbps olmuştu ve tekrar 100 Mbps'e düştü. Yani sorunum ne kabloda ne modem port çıkışlarında ne de bilgisayarımda. Modem arayüzünde ise bilgisayarıma gelen maksimum hız 100 Mbps olarak gözüküyor. Sanırım bir çeşit sınırlandırma var, nasıl kaldırabilirim?

Sorunum başlıkta ki gibi. 200 Mbps Superonline fiber bir internete sahibim. Birkaç gün önce 200 Mbps olmuştu ve tekrar 100 Mbps'e düştü. Yani sorunum ne kabloda ne modem port çıkışlarında ne de bilgisayarımda. Modem arayüzünde ise bilgisayarıma gelen maksimum hız 100 Mbps olarak gözüküyor. Sanırım bir çeşit sınırlandırma var, nasıl kaldırabilirim?
Modemin markası ve modeli ne? Müşteri hizmetlerini arayıp sordun mu?

Müşteri hizmetlerini aradım, bir şey yapamayız dediler.
Cimer'e şikayetini bildir. Şikayet onlara gittiği an kapına dayanırlar.

Benim de sürekli internetin kopması şikayetim vardı 2019 yılında. Her aradığımda "hat değerlerini güncellemekten başka bir şey yapamıyoruz, alt yapınız sıkıntılı." dediler. Teknik servise yönlendirdiler ve onlar da hiçbir şey yapmadılar. 1 aylık sürecin ardından Cimer'e şikayetimi yazdım. Talep onlara gittiği gün beni arayıp yardımcı olacaklarını söylediler. Aynı gün, hatta 1 saat geçmeden ekip gelmiş ve panodaki switchi değiştirmişler. O günden sonra bir kez bile kopma olmamıştı.

Cimer'e şikayetini bildir. Şikayet onlara gittiği an kapına dayanırlar.

Benim de sürekli internetin kopması şikayetim vardı 2019 yılında. Her aradığımda "hat değerlerini güncellemekten başka bir şey yapamıyoruz, alt yapınız sıkıntılı." dediler. Teknik servise yönlendirdiler ve onlar da hiçbir şey yapmadılar. 1 aylık sürecin ardından Cimer'e şikayetimi yazdım. Talep onlara gittiği gün beni arayıp yardımcı olacaklarını söylediler. Aynı gün, hatta 1 saat geçmeden ekip gelmiş ve panodaki switchi değiştirmişler. O günden sonra bir kez bile kopma olmamıştı.
Hocam sorun onlarda değil, internette bir sıkıntı yok. Sıkıntı bana gelen internette. Hiç kopma vs. yaşamadım pingim stabil internet hızım stabil fakat 200 Mbps alamıyorum.

Modem arayüzünde Hız ve ikili tarzı ayar bulunmalı Kablolu sekmesinde. Buradan 1000 Mbps FDX seçmeniz gerek.
Öyle bir ayar bulamadım.

Modeminizin yanında ufak bir kutu var mı modem gibi? ONT isimli. Fotoğraf atarsan modemi daha iyi anlaşılır.
Yok hocam altyapı sorgu attığımda 0 metre diyor. FTTH veya FTTB bilmiyorum.

Geri
Yukarı