200 TL 18.5 Inch 75Hz Monitör Önerisi

Samet35

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Önceliğim monitörün 75Hz olmasıdır ki oyunlarda akıcılık olması benim için önemli. Uygun fiyata kaliteli önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler. 200-300 TL arası bütçem vardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaş çözünürlükten bahsetmemiş tek isteği 75Hz olması o yüzden bulunabilir. Çözünürlük düşürülünce çoğu monitör 75Hz'ye ulaşıyor. Açıkçası 60Hz ile 75Hz arasında deli fark olduğunu düşünmüyorum yinede:
Philips 193V5LSB2/62 18.5" 5ms (Analog) Led Monitör - incehesap.com
Asus VS197DE 18.5" (Analog) 5ms LED Monitör Fiyatı
u
60Hz'den 75'e geçmiş birisi olarak söylüyorum, mausun ekranda kayışından bile farkı hissedebiliyorsunuz.

Bütçeniz doğrultusunda ikinci el alım-satım ilanlarına bakabilirsiniz. Şayet o fiyata istenilen özellikler sıfır monitorde bulmak epey zor.

Arkadaş çözünürlükten bahsetmemiş tek isteği 75Hz olması o yüzden bulunabilir. Çözünürlük düşürülünce çoğu monitör 75Hz'ye ulaşıyor. Açıkçası 60Hz ile 75Hz arasında deli fark olduğunu düşünmüyorum yinede:
Philips 193V5LSB2/62 18.5" 5ms (Analog) Led Monitör - incehesap.com
Asus VS197DE 18.5" (Analog) 5ms LED Monitör Fiyatı
u
Önerinize baktım ama maksimum çözünürlürlükte 60Hz yazıyor problem yaratabilir.
60Hz'den 75'e geçmiş birisi olarak söylüyorum, mausun ekranda kayışından bile farkı hissedebiliyorsunuz.
Elimde Full HD Benq marka monitör var,dediğiniz gibi 60Hz benlik değil,online oyun oynayan birisiyim ve inanılmaz fark var dediğiniz gibi örneğin csgo'da 60fps'ye sabitleyin ardından 75'e farkı göreceksiniz.

Önerinize baktım ama maksimum çözünürlürlükte 60Hz yazıyor problem yaratabilir.

Elimde Full HD Benq marka monitör var,dediğiniz gibi 60Hz benlik değil,online oyun oynayan birisiyim ve inanılmaz fark var dediğiniz gibi örneğin csgo'da 60fps'ye sabitleyin ardından 75'e farkı göreceksiniz.
Elinde monitör varsa çözünürlük düşürerek 75Hz yapabilirsin.

Yorumlardaki örneklerin bazılarında (Analog Sinyal Frekansı : 30~80 KHz(H)/ 55~75 Hz(V)) özelliğinde belirtiliyor mesela fabrikadan bana 60Hz gelse çözünürlük ayarlarken 75Hz'yi 1366x768 çözünürlükte ayarlarda görebilecekmiyim?
Elinde monitör varsa çözünürlük düşürerek 75Hz yapabilirsin.
Aynen demek istediğinizi yaptım ama görsel kalilte de kalmıyorki şuan eski 75Hz tüplü monitörüme devam ediyorum. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı