200 TL altı 120 GB SSD önerisi

Patriot öneriyorsunuz sonuca göre sanırım. Önbellek bu kadar önemli mi? Amazon ile hiç alışveriş yapmadım. Papara kardıma yükleyip Amazon'dan satın almaya çalışırsam para yetersiz hatası alırım diye korkuyorum. Şikayetvar sitesinde bu tarz şikayetler gördüm. Kredi kartım ile alırsam da Amazon Prime üyeliğinden her ay para kesebilir düşüncesine kapıldım. Kredi kartından satın alacağım sanırım. 8 TL zaten Prime üyeliği.

Tercihimi sanırım Patriot üzerinden yaptım. Amazon üzerinden satın alıp Amazon Prime ücretsiz denemesini kullanarak hızlı teslimat özelliğiyle sipariş edeceğim. Herkese çok teşekkürler.
Evet, öyle. DRAM bulundurmayan SSD'ler genelde çabuk performanstan düşer, eskir. Patriot'taki DRAM 32 MB, SRAM olarak geçiyor. DRAM'in alternatif bir çözümü, çoğu SSD'de bulunur ama Gigabyte'ta o da yok. Apacer da tercih edilebilir, aynı kontrolcüyü kullanıyorlar. Bellek üreticileri farklı sadece. Patriot'un belleklerini Micron, Apacer'ın Toshiba üretiyor.

Amazon üzerinden Papara'ya geçmeden önce ininal kartımla Bloody B120 almıştım, bir sorun olmadı.
Arkadaşın açıkladığı gibi, ben olsam Patriot alırdım. Apacer' a gelirsek, arada fiyat farkı var ve hemen hemen aynılar, bence patriot almak daha mantıklı.

Arkadaşın açıkladığı gibi, ben olsam Patriot alırdım. Apacer' a gelirsek, arada fiyat farkı var ve hemen hemen aynılar, bence patriot almak daha mantıklı.
Apacer TDW oranı düşükmüş diye duydum. Zaten kararımı Patriot SSD yanında kullandım. Amazon hesabı, adres, güvenlik her şey hazır. Birazdan siparişi vereceğim. Bu arada SSD montelemek zor mudur? Hiç takmadım önceden. A320 anakart kullanıyorum sadece SATA III girişleri var.
Patriot Memory Burst SSD 120GB SATA III Internal Solid State Drive 2.5" - PBU120GS25SSDR: Amazon.com.tr

Apacer TDW oranı düşükmüş diye duydum. Zaten kararımı Patriot SSD yanında kullandım. Amazon hesabı, adres, güvenlik her şey hazır. Birazdan siparişi vereceğim. Bu arada SSD montelemek zor mudur? Hiç takmadım önceden. A320 anakart kullanıyorum sadece SATA III girişleri var.
Patriot Memory Burst SSD 120GB SATA III Internal Solid State Drive 2.5" - PBU120GS25SSDR: Amazon.com.tr
Öncelikle hayırlı olsun, ben de TDW sinin düşük ama hızının azıcık yüksek olduğunu duymuştum, bence iyi bir seçim olmuş. Montaj konusuna gelirsek hiç deneyimlemedim bir şey diyemeyeceğim.

Kasanız nedir? Montaj işi kolay. Çift taraflı bant bile iş görür. SATA veri ve güç kablosunu taktıktan sonra varsa 2.5" girişine, yoksa da herhangi bir yere koyabilirsiniz diski.

Kasanız nedir? Montaj işi kolay. Çift taraflı bant bile iş görür. SATA veri ve güç kablosunu taktıktan sonra varsa 2.5" girişine, yoksa da herhangi bir yere koyabilirsiniz diski.
Kasam darkflash pollux ve takma yeri var.
@hakan yaeger
Pollux3AD_03.png

Monteleme işlemini hala anlamadım. Gelince göreceğiz artık.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı