200 TL Sessiz İşlemci Soğutucu Tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu fiyatlarda yeni Msi Core Frozr L çıktı. Aynı soğutucu hepsiburada da 300 TL satılıyor.

MSI CORE FROZR L GAMING ISLEMCI SOGUTUCUSU
Şık ve kaliteli bir soğutucu. Keşke çift fan (Push-Pull) olsaymış. Tek fan olması bi yerde sesli çalışmasına sebeptir. Umarım 2 bin RPM'lerde çalışmıyordur. (Verdiğiniz linkte soğutucu bilgisi bulamadım, diğer yerlere de bakmadan cevap vermek zorunda kaldım.)

@Silinen üye, buzdolabında pek sağlıklı olmaz. Sistem ısımdıkça dolap içinde oluşacak nemi-buharı ve haliyle de su damlalarını...

Şık ve kaliteli bir soğutucu. Keşke çift fan (Push-Pull) olsaymış. Tek fan olması bi yerde sesli çalışmasına sebeptir. Umarım 2 bin RPM'lerde çalışmıyordur. (Verdiğiniz linkte soğutucu bilgisi bulamadım, diğer yerlere de bakmadan cevap vermek zorunda kaldım.)

@Silinen üye, buzdolabında pek sağlıklı olmaz. Sistem ısımdıkça dolap içinde oluşacak nemi-buharı ve haliyle de su damlalarını...

MSI Core Frozr L CPU cooler review
Şu linkte 1024 RPM %100 yük 1.3 V diye belirtilmiş iyimidir. Nasıldır?

Kendi sitesindeki verilere göre fanı 4pin ve en düşük 500 en fazla 1800 RPM hızına çıkıyor. Ayrıca yedek fan tutucu aparat sayesinde hariçten arkasınada fan takılabiliyor.

Arkadaşlar hem sessizlik olsun hem performans olsun Dark Aqua W120 yerine MSI CORE FROZR L mi tavsiye edersiniz? İki soğutucuda bütçeme uyuyor. O.C tutkunu değilim ama denemek isterim.

@Silinen üye Bu bilgiler ışığında, @er36po Ustadın verdiği bilgilerle, testlere de bakarak ucuz sıvı soğutma MSI'dan kötü olacak gibi, zira MSİ, Corsair H80i ile yarışıyor.

MSI Vzroz L alacağım ama ısrarla gönlüm w120 diyor :D Sanırım fiyat ve görünüşü etkiledi beni. Her ne kadar gönlüm w120 dese de boşa para harcamak istemediğim için MSI Vzroz L almaya karar verdim.

Çok ses yapar hiç aldanmayın, sıvı soğutmanın amacı ısıyı daha fazla alana yayıp 2 veya daha fazla fanla soğutmaktır bence, siz tekli blokla, hava soğutma alanları aynı ve daha sesli ucuzları. Sese bakabilirsiniz burdan;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı