200 TL'ye kadar 500 GB HDD önerisi

Ben de aynı ürünü aldım da hangi programları kullanarak test etmemi tavsiye edersiniz?
Attığım linktekini mi almıştınız? Rica etsem Crystal Disk Marktan okuma yazma hızlarına bakar mısınız? Birde dosya aktarımındaki sıçaklık değerlerine bakabilir misiniz rica etsem? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Attığım linktekini mi almıştınız? Rica etsem Crystal Disk Marktan okuma yazma hızlarına bakar mısınız? Birde dosya aktarımındaki sıçaklık değerlerine bakabilir misiniz rica etsem? Şimdiden çok teşekkür ederim.
Evet aynı ürünü aldım ama daha gelmedi. Geldiği zaman dediklerinizi yaparım.
@Cemalimsi hocam şuanlık HD Tune Pro ile Bad Sector taraması yaptım, sorun çıkmadı. Sıcaklıklar 35 derece civarında seyrediyor. Okuma yazma hızı yapmadım ama bana HDD için yeterince hızlı geldi, onunla da uğraşmak istemiyorum. Tek anlamadığım CrystalDiskInfo'da önbellek >=32 gözüküyor ve RPM'i gözükmüyor. Onun dışında iyi.

Son düzenleme:
Evet aynı ürünü aldım ama daha gelmedi. Geldiği zaman dediklerinizi yaparım.
@Cemalimsi hocam şu anlık HD Tune Pro ile Bad Sector taraması yaptım, sorun çıkmadı. Sıcaklıklar 35 derece civarında seyrediyor. Okuma yazma hızı yapmadım ama bana HDD için yeterince hızlı geldi, onunla da uğraşmak istemiyorum. Tek anlamadığım CrystalDiskInfo'da önbellek >=32 gözüküyor ve RPM'i gözükmüyor. Onun dışında iyi.

32 MB mi gösteriyor? Okuma yazma hızları kaç olarak gözüküyordu?

Anladım peki ürün elinize ulaştığında üretim tarihine baktınız mı? Üretim tarihi kaçtı?
Hocam baktım, garanti dışı gözüküyor. Başka bir tarih gösteriyor fakat ürün olarak HP-XXX gibi bir şey yazıyordu. (XXX sayı ama hatırlamıyorum.) Ürün Refurbished muhtemelen. Şuanlık tüm testlerde hiçbir sıkıntı çıkarmadığı için iade etmeyi düşünmedim ama bakalım ileride ne olacak.

Fakat üzerinde yazan üretim tarihi 29 Kasım 2019 olarak gözüküyor.

Hocam baktım, garanti dışı gözüküyor. Başka bir tarih gösteriyor fakat ürün olarak HP-XXX gibi bir şey yazıyordu. (XXX sayı ama hatırlamıyorum.) Ürün Refurbished muhtemelen. Şu anlık tüm testlerde hiçbir sıkıntı çıkarmadığı için iade etmeyi düşünmedim ama bakalım ileride ne olacak.

Anladım hocam. Sizce napmaliyim? Hiç riske girmeyip bir WD Blue mu alayim veya Barracuda mi yoksa WD Black mi?

Anladım hocam. Sizce napmaliyim? Hiç riske girmeyip bir WD Blue mu alayim veya Barracuda mi yoksa WD Black mi?
Hocam bu konularda pek tavsiye verme taraftarı değilim çünkü hem hiçbirini kullanmadım hem de eğer beklediğiniz gibi çıkmazsa ben mahcup olurum. Yeni konu açarsanız bilgili kişiler de yardımcı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı