200 TL'ye kadar kulaklık önerisi

crax1905

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Son düzenleme:
Amacın iyi bir ses kalitesi ise o telefon ile bu iş olmaz, bunun bilincinde olacaksın öncelikle.
Yalnızca kulaklığın seni götürdüğü yere kadar gidebilirsin.
Telefonun ses yongası ve dinlediğin müziğin formatı çok büyük önem arz eder.
Youtube MP3 dönüştürücüden BASS yazıp önüne gelen ilk klibi indirirsen yalnızca gümbürtü duyarsın ve bu kuru gümbürtüyü bass falan zannedersin.

Amacın düşük frekans sesleri kaliteli bir biçimde alabilmek ise Sony MDR XB serisi zaten senin için biçilmiş kaftan.
Ancak iyi modelleri bütçenin üzerine kaçıyor. Mesela XB910 kullanmış biri olan biri olaraktan daha öte bir bass performansını hiçbir kulaklıkta almadım.

Senin bu bütçe ile yapabileceğin şey DJ serisinden V55 ile yola devam etmek olacaktır. İsteklerini büyük ölçüde karşılar, emin olabilirsin.
Ancak ne bilgisayar ne de o 5800'dan fazla beklentin olmamalı.

Yeni nesil akıllı telefonlardan biri olan HTC ONE veya M8 ile test ettiğinde aradaki uçurumu sen de kulaklarında duymuş olacaksın.

Mesajın için teşekkürler. Müzik indirmek için Youtube MP3'ü kullanmıyorum. Her ne kadar yasal olmasada kickass.so'yu kullanıyorum. Telefonumda Flac desteği olmadığından MP3 320 kbps kalitesinde indiriyorum. Telefonum çok eski biliyorum ama elden bir şey gelmiyor. XB600 vardı ilk zaman aklımda tasarımını beğenmiştim ama çift taraftan kablo geliyor olması ve pedlerinden dolayı istemedim. MDR-V55 beni tatmin eder mi bass konusunda? XB600 ile arasında bass konusunda fark var mıdır? Şimdi bana ses çıkış gücü iyi MP3 player(En fazla 200 TL) önerir misin? Bir de ses yongası HTC gibi iyi olan telefonları sıralar mısın? Sende G2 olduğunu biliyorum, LG ler'in kulaklığı beslemesi nasıldır? @BilgisayarKurdu

XB serisi kulaklıkların düşük frekans ses konusunda sana yaşatacağı deneyim elbette daha iyi olacaktır.
Kulakçık tasarımları bile direkt olarak çok farklı ve istediğin şey bass ise inan bana istemediğin kadarını elde edersin.

Öyle ki benim kusasım geldi :) Ancak V55 gibi bir kulaklık alırsan tam orta ayarını tutturursun. Bu yüzden öneririm, tatmin eder seni. Bass denilen şeyin ne olduğunu kavramanı tavsiye ederim.
İlla bir gümbürtü olması gerekmiyor, temiz ancak kaliteli bir düşük frekans alsan kafidir. Aksi halde şarkıyı berbat edersin ancak.

Şimdi sen gidip paraya kıysan ve XB910 alsan 5800 ile kullandıktan sonra yine hiçbir anlamı kalmaz.
Ses yongası bakımından telefonları sıralayabilir miyim? Hayır sırayalamam, bu kadar ince bilgilere çoğu kişi zaten hakim değildir.
Ancak piyasada en iyi ses performansını veren telefonların başında HTC modelleri gelir.

G2'nin kulaklık beslemesi nasıl dersen bunu sana anlatamam, gidip denemen ve aradaki farkı anlaman gerekir.
Sana XB910'un nasıl bir kulaklık olduğunu anlatamam, gidip denemen gerekir.
Her kulağın duyduğu ses bile farklıdır neredeyse.

Ancak tatmin edecek seviyenin üzerinde diyebilirim. Yinede bir Sony Z3 akıllı telefon ile aradaki farklı istisnasız anlayabiliyorum.
Bass'ların temizliği konusunda bile belirgin fark yaşatıyor.

O telefonu o kulakla kullanırsan veya HTC ONE alıp, kalitesiz bir formatta müzik dinlersen yazık edersin :)
MP3'ün kalitelisi hadi bir nebze kurtarır, kesinlikle dinlenebilir ancak FLAC tarzı formatta dinlediğin müziğin temizliğini, her sesi duyabilişini, bunları deneyerek görmen gerekir.

Ben şahsen XB910 gibi Bass'ın merkezine oturmuş bir kulaklığı kullanamam. Rahatsız eder beni, ihtiyaçlarıma terstir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı