200 TL'ye Kulaklık Tavsiyesi

StanMadara

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle kısa bir süre içinde tekrar konu açtığım için özür dilerim önceki konudan fazla yarar alamamıştım.

Ben bir kulaklık almak istiyorum, bütçem 200-250 TL ye kadar dayanabilir. Nasıl bir şey istiyorsun derseniz;
  1. Mikrofonlu olsa iyi olur.
  2. Gözlük kullanıyorum o yüzden kulakta ağrı yaratmasın.
  3. Genelde şarkı dinliyorum ve Skype'ta takılıyorum öyle oyun için istemiyorum ama iyi bir kulaklık olmasını istiyorum sesi düzgün bir şekilde ve bass şarkıları rahat bir şekilde dinletebilmesini istiyorum.
Aklımda birkaç seçenek oluştu;
  • G230-Mikrofon kötü dendi
  • Asus Cerberus-Türkiye'de çok zor buluyorum,Vatan'da var fakat olduğum şehirde getirmem biraz uzun sürecek.
  • Thermaltake TT ESports 'SHOCK' için video izledim hoş bir kulaklık sizce nasıl?
  • Şarkı dinlediğim için Steelseries mi almalıyım ?

Steelseries Siberia V2 alabilirsin. Şuanda kullandığım bir kulaklıktır. Sesi ve mikrofonu da gayet iyidir. Biraz araştırırsan indirim ile 200 TL'ye düşüyor fiyatı.

@Roherty ; Tavsiyen için teşekkür ederim fakat sana 2 tane soru sormak istiyorum;
1- Kulaklığın mikrofonunun sesi iyimi,ses kartı olmadan cıjırtı ve nefes alma sesleri geliyormuş.
2- Kulaklık terletme hissi,sıkma felan yaratıyormu ? Eğer kulağa baskı uyguluyorsa alamam.

@Silinen üye ; Sanada tavsiyen için teşekkür ederim,ses kartı mevcut dedin 7.1 mi ?
Eğer 7.1 se kulağa baskı,terletme,sıkma gibi şeyler yapıyormu ?

@Mustafa35 hiçbir şekilde kulakiçi almak istemiyorum :D

@Roherty ; Tavsiyen için teşekkür ederim fakat sana 2 tane soru sormak istiyorum;
1- Kulaklığın mikrofonunun sesi iyimi,ses kartı olmadan cıjırtı ve nefes alma sesleri geliyormuş.
2- Kulaklık terletme hissi,sıkma felan yaratıyormu ? Eğer kulağa baskı uyguluyorsa alamam.

Mikrofonu gayet iyi. Teamspeak , Skype gibi yerlerde sohbet ederken kaliteyi karşıya hissettiriyorsun. Ortam sesini mümkün olduğu kadar kısıp senin sesini iyi kavrayabiliyor mikrofon. Mikrofonu indirip konuşuyorsun , ani bir durumda mikrofonu kaldırırsan ses almıyor. Bü özelliği ben çok beğendim. Bilgisayar kısayollarıyla uğraşmana gerek kalmıyor. Ayrıca kablo üzerindeki aparatta da ayrıca mikrofonu kapatma ve ses ayarlama olayı var.

Sıkma konusu çok tartışılmış forumlarda. Ben 6 aya yakın süredir kullanıyorum ve böyle bir şikayetim olmadı. Taktığın zaman kulaklarını iyi kavrıyor ve dış sesi neredeyse sıfıra indiriyor. Tamamen kulaklıktan gelecek sese konsantre olabiliyorsun yani. Kulaklık kısmının malzemesi de kaliteli (kumaşı , plastiği vb.) Kumaşını mini hava boşluklu ince bir malzemeyle yapmışlar. Çok uzun süre kulağında kalmazsa (6-8 saatten uzun.) terleme yapmaz. Aksi takdirde zaten alacağın bütün kulaklıklar uzun süre kullandığında terleme yapar. Bunu engelleyemezsin. Başka merak ettiğin soru olursa sor cevaplarım.

@Roherty

G230 alsammı bilmiyorum 3-4 kulaklık arasında kaldım;
Creative S.B.T. 3D Rage
Thermaltake Shock
Logitech G230
Steelseries Siberia V2
Asus Cerberus
Razer USb

Sence ?

Creative almanı önermem oyuncu kulaklı olduğu için bas biraz daha düşük kalıyormuş. Razer ya da Steelseries alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı