2000-2200 TL i5 oyun sistemi

Anakart FPS'ye etki etmez. B150 serisi Anakartlar özellik, soğutma ve malzeme kalitesi olarak H110M Anakartlardan daha üstün modeller. Bütçen kısıtlıysa H110M alabilirsin. RAM frekansı da FPS'ye etki etmez. Anakartının desteklediği RAM frekansına uygun RAM alman yeterli.
Biraz araştırma yaptım. Şuan listemdeki parçalar şu şekilde;
-İ5 6400 İşlemci ikinci el= ortalama 500 TL
-GTX 970 Ekran Kartı ikinci el= ortalama 750 TL
-Gigabyte H110M Gaming 3 DDR4 2133Mhz Anakart=300 TL
-Kingston 8GB Hyperx Fury Black DDR4 2133Mhz CL14 RAM=220 TL
-600Watt Akasa Viper +80 Plus güç kaynağı=245 TL
-Seagate 1 TB 7200RPM Sata3 64MB HDD=220TL
-Kasa olarak zaten arkadaşta fazla mevcut MidT geniş bir kasa var

hesap olarak 2.200 - 2.300 TL arasına geliyor. Bu sistem düzgün bir şekilde çalışır dimi hani şu anakartın işlemciye verdiği Watt değerlerinde falan bir yetersizlik olurmu kısacası bu sistem uyumlu çalışırmı ? Şuan bana 40 kilometre mesafede GTX 970 satan birisi var 6 ay kullanılmış garantili bir kartmış, indirim yaparım dedi. En kısa zamanda gidip test edicem durumunu. Bu arada sizinde çok kafanızı şişirdim sizin bilgileriniz ve önerileriniz yol gösterici oluyor :)

Şubata kadar bekleyebilirsiniz. AMD tarafında ve İntel'de de yeni işlemciler çıkacak.
3 ay sonra sitem toplamayı düşünüyorum, şimdiden kampanyaları takip edip parçaları almaya başladım. şimdi bu alacağım parçalar yeni çıkacak olan işlemcilerle uyumlu olur mu? Hani Anakart soketi falan? Yoksa hiç bir parça almayıp yeni işlemci çıktığı zaman ona göre mi alayım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı