2000-2500 TL Arası Laptop Önerisi

enesenol

Kilopat
Daha fazla  
Okula götürüp işlerimi halledebileceğim laptop almak istiyorum. ArcGis, Netcad ve Autocad Civil3D gibi programları hızlı açabilecek ve rahat çalıştırabilecek özellikte olsun istiyorum. Masaüstü oyun bilgisayarım olduğundan ekran kartının benim için pek bir önemi yok çünkü oyun oynamayacağım.
Aynı zamanda hafif ve bataryası iyi dayanan bir laptop olsun istiyorum.

İkinci el laptoplara bakarken dikkatimi iki laptop çekti. Biri Lenovo Thinkpad X260 :
  • I5 6300u (Dahili grafik kartı)
  • 8 GB RAM
  • 180 GB SSD
Diğeri ise HP Probook 430 G4:
  • I5 7200u (Dahili grafik kartı)
  • 8 GB RAM
  • 250 GB SSD

Bu iki laptopun hemen hemen fiyatı aynı, görünüş olarak HP biraz daha iyi fakat Thinkpad sağlamlık, batarya ve klavye konusunda daha iyi. Hangisini tercih edeceğimi bilemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
2. el aldığın bilgisayarlarda muhtemelen batarya ölü olacak ve yeni bir batarya alman gerekecek.
Biri Lenovo Thinkpad X260
Bu makineye RAM eklemesi yapılmış yani 2 kanal 4+4 olarak kullanılıyor.
HP Probook 430 G4
Burada ise Tek kanal 8GB RAM kullanılıyor.
Yükseltme açısından HP 1-0 önde.
Ekran kartlarını kıyasladığımızda HP marka da daha yeni ve daha güçlü bir ekran kartı var. Her ne kadar önemli değil desende bu bir kriterdir. 2-0 oldu skor.
İşlemci konusunda da HP önde geliyor 7200u ile 6300u arasında çok büyük bir skor farkı olmasada 300 puanlık bir benchmark skor farkı var. 3-0 oldu skor.
HP marka laptopda 13.3 inch 1080P ekran varken Lenovo da 12.5 inch 768P bir ekran var
Skor hem inch hem de çözünürlük olduğu için 5-0 oldu.
HP marka laptopda 7200 RPM HDD ve 1TB Lenovo da ise 500GB ve 5400 RPM HDD var hız ve kapasite olduğundan durum 7-0 oldu.
SSD miktarları olarak HP önde. Durum 8-0
HP marka Laptop Lenova markaya göre boyda 2mm ende 2mm ve yükseklikte 2mm daha ince olduğu için Yine daha naif duruyor. 9-0 skor git gide açılıyor.

LENOVO IDEAPAD 510 12GB RAM 1TB
Bu Laptop ' a bir göz atın isterseniz.

2. el aldığın bilgisayarlarda muhtemelen batarya ölü olacak ve yeni bir batarya alman gerekecek.

Bu makineye RAM eklemesi yapılmış yani 2 kanal 4+4 olarak kullanılıyor.

Burada ise Tek kanal 8GB RAM kullanılıyor.
Yükseltme açısından HP 1-0 önde.
Ekran kartlarını kıyasladığımızda HP marka da daha yeni ve daha güçlü bir ekran kartı var. Her ne kadar önemli değil desende bu bir kriterdir. 2-0 oldu skor.
İşlemci konusunda da HP önde geliyor 7200u ile 6300u arasında çok büyük bir skor farkı olmasada 300 puanlık bir benchmark skor farkı var. 3-0 oldu skor.
HP marka laptopda 13.3 inch 1080P ekran varken Lenovo da 12.5 inch 768P bir ekran var
Skor hem inch hem de çözünürlük olduğu için 5-0 oldu.
HP marka laptopda 7200 RPM HDD ve 1TB Lenovo da ise 500GB ve 5400 RPM HDD var hız ve kapasite olduğundan durum 7-0 oldu.
SSD miktarları olarak HP önde. Durum 8-0
HP marka Laptop Lenova markaya göre boyda 2mm ende 2mm ve yükseklikte 2mm daha ince olduğu için Yine daha naif duruyor. 9-0 skor git gide açılıyor.

LENOVO IDEAPAD 510 12GB RAM 1TB
Bu Laptop ' a bir göz atın isterseniz.
Thinkpad X260 tek slotluk RAM alanı varmış yani fabrika çıkışı 8 GB galiba fakat HP nin 8 GB tek slota takılı ve ikinci bir slotu daha var o yüzden haklısınız upgrade konusunda. Satıcının söylediğine göre Thinkpad daha 15 ay garantisi varmış çok kullanılmamış ve bataryası gayet iyi durumdaymış yani 8 saat götürdüğünü söyledi. (9 hücreli olması da avantaj).HP nin bataryası 4 saat götürüyormuş.

Iki laptopun da özelliklerinde ekranın 13.3 inc ve 768P olduğu yazıyor ( tabi görmeye gidince ayrıca kontrol edeceğim).
HP 240GB SSD var Thinkpad de ise 180GB var yani içinde ikisinin de HDD yok.

Önerdiğiniz laptop özellikleri iyi fakat biraz ağır ve büyük geldi bana. 2.3 Kg ve 15 inc.

Thinkpad linki : https://letgo.onelink.me/O2PG/b24abe69

HP Probook link :
Hp probook 430 G4 SSD Faturalı-Garantili - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 611450267

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı