2000-2500 TL arası sistem önerisi

uzalan gösterdiğin monitörün alt tarafı şu ASUS yazısının olduğu bölge çok büyük geldi gözüme, videolarını izledim neredeyse monitörün yarısını kaplayacak kadar büyük.

ÜrünFiyatAdetKDV Dahil Tutar*Avantajlı Tutar
GSKILL
8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
85,00 USD179,04 TL*164,71 TL
TRANSCEND
128GB 320 Serisi Sata 3.0 SSD (560MB Okuma / 530MB Yazma)
152,00 USD320,16 TL*294,54 TL
COOLER MASTER
HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA
209,00 USD440,22 TL*405,00 TL
ASUS
DRW-24B5ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI
32,00 USD67,40 TL*62,01 TL
Toplam (KDV Dahil):​
1.984,13 TL
*1.825,40 TL

Ekran kartı olarak ta bunu al.

VATAN COMPUTER - ASUS - GTX680 DirectCU II TOP GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart

Toplam fiyat %25 indirim ile 2505 TL

Sistem güzel. Benim gibi AMD severleri görmek güzel, benim önerim 8150 yerine 8320 veya 8350- 6100 yerine 6300 almaları olacaktır. Yeni revizyon işlemciler daha verimli .

Son düzenleyen: Moderatör:
uzalan gösterdiğin monitörün alt tarafı şu ASUS yazısının olduğu bölge çok büyük geldi gözüme, videolarını izledim neredeyse monitörün yarısını kaplayacak kadar büyük.

Sana tavsiyem mağazaya gidip monitörü incelemen olacaktır. Benq'yu bizzat kullanan biri olarak söylüyorum, monitöre aşağı yukarı açı veremiyorsun kazık gibi dim dik duruyor ve çok yüksekte o da ayrı bir eksi benim için. Mağazaya gittiğimde Benq yoktu Asus'u inceledim hiçte fena bir monitör değil dokunmatik tuşları var ama son karar senin... İki monitörüde incele ve öyle karar ver, hatta iki monitörle sınırlı kalma Samsung'da var onlarıda incele.

Son düzenleyen: Moderatör:
O ekran kartını bulma ihtimalin çok az, beklemen gerekiyor. Geliceğininde garantisi yok. Monitörü de Samsung'un 23" olan modelini seçebilirsin 21,5" oyun için küçük bence, fakar arada 70 TL fark var.

Zaten artık Vatan Bilgisayarın ne olduğunu anladım, indirim yalanlarını filan her şeyini öğrendim, yeni adresim Teknobiyotik topladığım sistem ile ilgili konumu en yakın zamanda açacağım, monitör tavsiye edilen ASUS'u seçtim, 23 inç ve tepki süresi 2 ms. En önemli bileşen ekran kartı ise MSI'ın Twin FrozoR II soğutmalı GTX660 Ti Power Edition'da karar kıldım. Toplam fiyat Vatan Bilgisayar'dan pek farklı değil, ayrıca yaşadığım yerde Aras Kargo var, Teknobiyokte tüm kargoları Aras Kargo ile yolluyormuş, en azından bir sorun çıktığında hak talep edebileceğim yüz yüze, kargo geldiğinde kontrol etmeden imzalamayacağım o ayrı bir konuda, hem müşteriye verilen çok iyi. Bunun gibi çok fazla etken var Teknobiyok'te. SSD ve Ram bulmam biraz zor oldu Ram'i kesinlikle VatanBilgisayar'dan almak zorundayım çünkü 1866 MHz Gskill ram yok. Corsair'in var fakat oda CL10 değere sahip. SSD halen araştırıyorum. Kasamıda değiştirdim güç kaynağı ve kasayı ayrı ayrı alacağım. Hepsinin linklerini atacağım konumda zaten tabiki bu fiyata Akasa Venom Voodo işlemci soğutucusunun da katıldığını unutmamak gerek :). İşlemcim FX6300 gayet yeterli olacağı görüşündeyim. Anakart stoklarda yok ama geleceği yönünde bilgi aldım. Beklemedeyim alacağım zamanı iple çekiyorum :)

Kargo görevlisi imzayı atmadan bileşenleri veya aldığın neyse sana kesinlikle teslim etmez. Önce imzanı atarsın sonra ürünleri kontrol edersin sorun varsa tutanak tutturup geri yollarsın. Ürünü aldığında kontrol ederken kargo görevlisini beklet, hemen arazi olmaya bakıyor çakallar.

Asus monitör ve FX6300 doğru seçim.

Eksenbilgisayar, Teknobiyotik'den daha uygun siteyi bir incele derim ama Vatan %25 görünse de %8'lik indirimle cepte para bırakır. Seçtiğin bileşenleri kesinlikle forumda paylaş ve arkadaşların fikrini al.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı