2000-2700 TL ekran kartı önerisi

Karta giden ''gereksiz'' voltajın gitmesini engellemek diye kısaca tanımlayabiliriz.
Ben şuan işlemcime undervolt yaptım. Sıcaklıkta bir değişiklik olmadı ama fan sesi azaldı.

Ben sizin yerinizde olsam çok aciliyeti yoksa temmuza kadar dişimi sıkardım(en fazla 2 ay) daha sonra amd navi 3080 ü alırdım ki fiyatı 2500 olur max ama her türlü nvidaya göre fiyat performans ürünü olurdu ben zaten temmuzda pc toplucam amd işlemci ve ekran kartlı ama siz bilirsiniz(denginin 2070 olduğu söyleniyor nvida tarafında ve fiyatı 4500 5000 tl)

Son düzenleme:
Hayır aciliyeti yok ve eğer cidden öyle bir ekran kartı varsa seve seve beklerim temmuzu .
Kardeş amd ürünleri çıkacak 12 haziranda veya 30 mayısta(1haftaya fln) duyrulcak ve 7 temmuz çıkış tarihi diyolar hatta x570 anakartlarda çıkacak ben üni sınavına hazırlanıyom 24 gün kaldı fırsat buldukça araştırıyom 7 nm boyutu ile çıkacak yüksek performans vaad ediyor fiyatı zaten uygun oluyo amd nin 3070 ve 3060 da çıkacak ben temmuz da toplucaktım pcyi (sınav sonucu 17 sinde açıkkanıyo temmuzun) yani bilgim bu kadar kardeşim

Ben sizin yerinizde olsam çok aciliyeti yoksa temmuza kadar dişimi sıkardım(en fazla 2 ay) daha sonra amd navi 3080 ü alırdım ki fiyatı 2500 olur max ama her türlü nvidaya göre fiyat performans ürünü olurdu ben zaten temmuzda pc toplucam amd işlemci ve ekran kartlı ama siz bilirsiniz(denginin 2070 olduğu söyleniyor nvida tarafında ve fiyatı 4500 5000 tl)

Hocam yeni çıkan teknolojiyi beklemek iyi hoşta o kadar uygun fiyatlı olmaz. O kadar uygun fiyat koysa kendi bütün kartlarını öldürür zaten kimse Rx 590-580 almaz. Vega 56 64 flan elde kalır.
Piyasada rakibi 5000 TL fiyata satarken kartı AMD gidip 2500 TL istemez. Gene ucuz olur ama olacağı şuanki piyasadaki kartlar gibi olur belli oranda uygun olur. Bu farkta 300-500 en fazla 800 TL bandında flan olur.
Şuanki kartlardan yola çıkarsak Rx 570 ve Rx 580 GTX 1060 3- 6 GB performansında gibi aralarıda 300 TL flan anca var. Rx 590 GTX 1660 performansında gibi aralarıda 300 TL fiyat farkı var. Vega 56 1660 Tİ performansına yakın aralarında 300 TL fark var. Böyle böyle liste uzar gider.
Kimse yeni çıkardığı bir teknolojiyi ucuza satmaz.
Konu sahibi arkadaşada bütçesi ile orantılı 2000 TL flansa Vega 56 yeterde artar bile ama 2500 TL çıkabiliyorsa daha yeni nesil RTX 2060 almasını öneririm.

Beklemek istiyorsan bekle yeni nesil Navi kartlar 129.99$-699.99$ arası olucak bunlar TR de vergi cart curt 1500/7000tl civarı olur. Şimdi alıcağım diyorsan kesinlikle Vega 56 öneririm. Tolga beyin beyin dediği gibi kolaylık undervolt yapabilirsin. 2060 ile kafa kafayalar. Bazı artılarıda var mesela 8GB vram. İleride senin işinee yarıyacaktır. Undervolt ile soruların olursa bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı