2000-3000 TL ekran kartı önerisi

exactlyfake

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, 2000-3000 TL arası ekran kartı önerisi için konu açmak istemiştim. Daha yeni 2.el bir masaüstü bilgisayar aldım. Fakat ekran kartından hiç ama hiç memnun değilim. Hem çok eski hem de işlemcinin performansını yansıtamıyor. PSU 250 watt olduğu için yeni bir ekran kartı sıkıntı yaşatabilir diye düşünüyorum. Şu anki sistemimin 170 watt civarı bir şey kullandığını biliyorum. Yeni PSU almak için yeteri kadar bütçem yok maalesef. Bu yüzden psuma göre bir ekran kartı almak istiyorum. Önerirken buna dikkat ederseniz sevinirim 😊. Sistem özelliklerim:
i7 4790 3.90 GHz.
8 GB DDR3 RAM.
SATA SSD 120 GB.
SATA 7.2K RPM HDD 1 TB.
AMD Radeon 5450 HD.
19 inc ASUS VS207 monitor.
Casper Nirvana 1.0 desktop anakart.

Teşekkür ederim fakat dediğim gibi şu an PSU alabilecek durumda değilim. Yani ekran kartı da 2000-2300 civarı olsa iyi olur. 3000 gerçekten çok zorlarsam yapabilirim yani su anki sisteme yetecek ve beni 2 3 ay olsa da tutabilecek bir ekran kartı istiyorum.

Sistemin hesaplayıcıda 170 watt çıkmış olabilir. Fakat bu demek değildir ki 170 watt sınırını geçmiyor. 250 watt PSU'ya sahip olabilirsin ama bu 250 Watt'ın hepsini sana vermiyor maalesef. PSU'nun 12v kanalından ne kadar verdiği önemli. 3000 TL bandında bir ekran kartı almak güçlü ekran kartı almak demektir. Hangisini alırsan al PSU yetmeyecektir. Sana tavsiyem 1000 liraya PSU geri kalana ikinci el temiz ekran kartı almandır.

Adamın güç kaynağı yetmiyor dostum.

Sistemin hesaplayıcıda 170 watt çıkmış olabilir. Fakat bu demek değildir ki 170 watt sınırını geçmiyor. 250 watt PSU'ya sahip olabilirsin ama bu 250 Watt'ın hepsini sana vermiyor maalesef. PSU'nun 12v kanalından ne kadar verdiği önemli. 3000 TL bandında bir ekran kartı almak güçlü ekran kartı almak demektir. Hangisini alırsan al PSU yetmeyecektir. Sana tavsiyem 1000 liraya PSU geri kalana ikinci el temiz ekran kartı almandır.

Adamın güç kaynağı yetmiyor dostum.
Teşekkür ederim, dediğiniz gibi yapacağım o zaman.
250 watt PSU varsa bence önce PSU'yu değiştirin.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı